najtańsze nieruchomości w europie

Gdzie są tanie nieruchomości w Europie?

Gdzie są tanie nieruchomości w Europie?

Kupno własnego mieszkania na pewno nie jest łatwym zadaniem. Między innymi dlatego, że trzeba uzbierać dość pokaźną sumę gotówki, żeby w ogóle liczyć na zrealizowanie tego projektu. Są jednak osoby, którym się to udało (albo skorzystały z atrakcyjnego kredytu hipotecznego itp.) Zaliczacie się do nich? W takim razie z pewnością zastanawiacie się, gdzie można kupić stosunkowo tanie nieruchomości. Nie brakuje osób, które szukają mieszkań tylko w Polsce, ale również na terenie Europy. Kto bowiem nie chciałby być posiadaczem domu na przykład na Półwyspie Iberyjskim? Perspektywa brzmi naprawdę bardzo doskonale. Wiele osób uważa jednak, że to zadanie jest praktycznie niewykonalne. Wszystko z powodu pieniędzy. Dużo ludzi twierdzi bowiem, że nieruchomości w innych częściach Europy – nie wliczając w to Polski – są bardzo drogie. Jak to jednak jest w rzeczywistości? O tym wszystkim przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Polska ma praktycznie najtańsze nieruchomości w UE

Niezależne źródła podają, że mieszkania w naszym kraju są stosunkowo tanie. Biorąc pod uwagę kraje Unii Europejskiej, Polska jest droższa tylko od Portugalii oraz Węgier. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnej lokalizacji. Jest chyba oczywiste, że nieruchomość na przykład w ścisłym centrum Lizbony będzie kosztowała więcej, niż mieszkanie na przykład na Górnym Śląsku, gdzie ceny są stosunkowo najbardziej korzystne dla Klientów (pod kątem naszego kraju). Biorąc pod uwagę jednak stolice krajów Unii Europejskiej jasno można stwierdzić, że kupno mieszkania w Polsce jestem stosunkowo najłatwiejsze. Droższe mieszkania znajdują się w takich państwach jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Holandia czy Belgia itp. Gdzie są największe wymagania pod kątem finansowym? Badania pokazują, że najwięcej trzeba wysilić się, aby kupić mieszkanie w Londynie. Stawki za metr kwadratowy w stolicy są naprawdę gigantyczne, a a niektóre przekraczają nawet… 10 000 €. Wiele pieniędzy trzeba wydać, aby kupić sobie nieruchomość w Paryżu czy głównych miastach niemieckich.

Gdzie kupić tańsze nieruchomości?

Wiecie już, że w Polsce są relatywnie tanie nieruchomości – porównując to z innymi krajami. Osoby, które chcą kupić mieszkanie poza granicami naszego kraju mają jednak kilka opcji do wyboru. Stosunkowo tanie domy znajdują się we wspomnianych już Portugalii oraz na Węgrzech. To jednak nie wszystko. Statystyki pokazują, że bardzo atrakcyjne ceny występują także w Bułgarii. Nie jest to przypadkowe. Nie brakuje ludzi, którzy wyjeżdżają na wakacje do tego kraju. Bułgaria jest może traktowana przez niektórych nieco po macoszemu, ale warto docenić uroki tego kraju. Ciekawostką jest fakt, że dobre ceny – dla Polaków – znajdują się też w… Hiszpanii. Pewnie nie każdy spodziewał się takiego akurat kierunku. Trzeba jednak podkreślić, że państwo z półwyspu iberyjskiego ma swoje kłopoty gospodarcze. Nic więc dziwnego, że można tam znaleźć nieruchomości, które są porównywalne – pod kątem cenowym – do mieszkań, które znajdują się w Polsce. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że domy w Hiszpanii są bardzo atrakcyjnym kierunkiem Polaków. Pogoda w tym kraju jest naprawdę bardzo dobra. Przez większą część roku mieszkańcy nie narzekają bowiem na brak słońca i wysokich temperatur. To na pewno byłaby miła odmiana dla każdego, kto niezbyt przepada za jesienią oraz zimą.

Poza wyżej wymienionymi kierunkami podobne ceny – do naszych – można zaobserwować u naszych sąsiadów. Mowa tutaj oczywiście o Czechach czy Słowacji. Nieco drożej jest zaś w Rosji – szczególnie, jeśli chodzi o Moskwę. Oczywiście, Rosja to kraj bardzo zróżnicowany. W związku z tym średnie stawki są nawet niższe, niż u nas. Kłopot jednak w tym, że niektóre miejscowości (na przykład na obrzeżach) są łagodnie mówiąc trudne do życia. Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić natomiast za metr kwadratowy mieszkania w Niemczech. Szczególnie, gdyby ktoś chciał mieszkać w Berlinie, Monachium, Frankfurcie czy Hamburgu itp. Są też jednak rejony bardzo przystępne dla naszych rodaków (przygraniczne landy na wschodzie).

Post Author: admin

2 thoughts on “Gdzie są tanie nieruchomości w Europie?

  Jacek

  (Styczeń 8, 2018 - 3:36 pm)

  Racja.. mkesZkam w Wielkiej Brytanii i ceny jakie tu są ca domy czy flaty to jakaś porażka…
  Za dom w Londynie można pałac w Polsce wybudować od podstaw z trzema basenami i Ferrari w cenie 🙂

  Gdzie opłaca się kupować nieruchomości | CityIsland

  (Październik 23, 2019 - 12:10 pm)

  […] nie jest tak proste, jak niektórym by się wydawało. Mimo wszystko wiedząc, gdzie są tanie nieruchomości w Europie i Polsce można w ten sposób zarobić ogromne ilości […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *