Gdzie założyć pierwsze konto bankowe?

Przychodzi ten czas, kiedy zakładamy swoje pierwsze konto bankowe. Najczęściej ma to miejsce w momencie, kiedy podejmujemy pierwszą pracę. Nikt w dzisiejszych czasach, nie daje już wypłaty do ręki, jak bywało to kiedyś. Dzisiaj wypłaty realizowane są przelewami, dlatego konto bankowe zakładane jest wraz z pierwszym dniem zatrudnienia.

Jeśli po raz pierwszy zakładamy konto bankowe, to najprawdopodobniej dopiero zaczynamy swoją dorosłą przygodę z zatrudnieniem. Warto w takim wypadku zadbać o to, by konto, które zakładamy, było możliwie najtańsze w prowadzeniu.

Darmowe konto bankowe dla osób młodych

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niektóre z banków posiadają specjalne oferty kont dla młodych, które obejmują osoby do 26 roku życia. Czym charakteryzują się takie konta? Spytaliśmy o to Michała Pakułę, eksperta finansowego w portalu Banki24. Takie konta najczęściej są w pełni darmowe, a więc nie posiadają opłat za prowadzenie rachunku czy prowizji za wypłaty z bankomatów. Nie musimy więc ponosić niemal żadnych opłat związanych z prowadzeniem rachunku bankowego. Jedynie, o czym będziemy musieli pamiętać to zweryfikować ofertę na przedłużenie konta, po ukończeniu 26 roku życia.

W którym banku założyć konto bankowe?

Nie podamy Wam konkretnego banku, do którego możecie pójść i założyć darmowe konto osobiste. Warto na własną rękę przeanalizować tego typu oferty i wybrać takie, które najbardziej będzie spełniało nasze oczekiwania. Choć niektóre bank oferują w pełni darmowe konta, to niektóre z nich wymagają spełnienia określonych warunków, by konto nie było obciążone dodatkowymi opłatami. Jednym z takich wymogów jest najczęściej zapewnienie stałych miesięcznych wpływów w określonej wysokości. W jednym banku może to być 1000 zł, w innym nieco więcej np. 2000 zł. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku karty debetowej dołączonej do konta. Bank może przyznać nam ją za darmo i nie naliczać żadnych dodatkowych opłat, ale będziemy musieli wykonać określoną liczbę transakcji bezgotówkowych, aby korzystać z karty całkowicie bezpłatnie. Jeśli konto stale będą zasilać nasze miesięczne dochody od pracodawcy, nie będziemy mieli problemu ze spełnieniem takich warunków.

Nieco inaczej ta sytuacja wygląda w przypadku, jeśli z konta będziemy chcieli korzystać tylko od czasu do czasu, a jego salda nie będą zasilały stałe miesięczne wpływy. Wtedy powinniśmy poszukać takiego konta, które posiada jak najmniej opłat miesięcznych i nie jest to konto tzw. warunkowe (w przypadku którego trzeba spełniać jakieś dodatkowe warunki). Tu w pierwszej kolejności powinniśmy rozglądać się za kontem bez opłat miesięcznych. Jeśli już takie znajdziemy, wtedy weryfikujmy pozostałe opłaty w ramach konta, a więc opłata za przelewy, prowizja za kartę debetową, wypłaty z bankomatów itp. Podczas naszych poszukiwań możemy natrafić na takie konto, które akurat będzie w pełni darmowe, co jest całkiem realne.

Jak znaleźć dla siebie odpowiednie konto bankowe oraz takie, które będzie stosunkowo tanie w prowadzeniu? Warto do tego oczywiście wykorzystać internet. Sprawdźmy bieżące porównania czy rankingi rachunków osobistych, na które bez większego problemu natrafimy w internecie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *