Poduszki jako ozdoby element wnętrza

Kto zastanawiałby się nad tym, jak ułożyć poduszki na łóżku? Okazuje się jednak, że sposobów na ułożenie poduszki na kanapie jest wiele — a każdy z nich może pomóc w upiększeniu wnętrza salonu na inny sposób. Sposób ułożenia poduszek wpływa na charakter wnętrza, dlatego trzeba się do tego dobrze przygotować. Nieprawidłowe ułożenie poduszek może spowodować, że osoby, które będą nas odwiedzać (a także my sami) będą odczuwać „niby-chaos” — pokój może być schludny i czysty, ale ze względu na krzywo ułożone poduszki coś będzie nie tak. Dowiedz się, w jaki sposób komponować poszczególne kolory poduszek, ich kształty i faktury, by mieć pewność, że każdy element twojego wnętrza łączy się ze sobą i jest przemyślany.

Poduszki na kanapę i łóżko — jak je układać?

W kwestii tego, jak ułożyć poduszki na łóżku, wybór jest bardzo duży. Przede wszystkim zacznijmy od wyróżnienia poduszek różniących się wielkością. W większości przypadków w salonie mamy do czynienia z poduszkami 50×50 cm. Zestawienie poduszek o identycznej wielkości, a nawet identycznej grubości czy wypełnieniu, jest bezpiecznym rozwiązaniem — warto jednak wiedzieć, że umiejętne połączenie poduszek o różnej wielkości umożliwi ci uzyskać dużo ciekawszy efekt. Eksperymenty związane z wielkością poduszek wymagają kreatywności, ale jest to gra warta świeczki.

Poduszki na kanapę można też dobierać w zależności od kształtu. Większość decyduje się na tradycyjny, kwadratowy kształt — jednak rynek poduszek ma do zaoferowania dużo więcej. W sprzedaży dostępne są poduszki okrągłe, kwadratowe, prostokątne, o określonym kształcie (np. serca, gwiazdy czy ostatnio popularnych emoji) — umiejętne połączenie ich da świetny efekt i dzięki niemu uda ci się bardziej spersonalizować twoje pomieszczenie, zamiast ujednolicać je do kompozycji znalezionych w internecie.

W kwestii tego, jak ułożyć poduszki na łóżku — pamiętaj, że chaos i brak spójności jest niepożądanym efektem. Bezpiecznym rozwiązaniem jest dopasowanie kolorystyczne i kształtem do kanapy — ostatnio minimalistyczny design jest na topie, więc bez wątpienia uda ci się wpisać w obecne standardy estetyki. Niektórzy stawiają na poduszki dekoracyjne, co również daje świetny efekt — oczywiście w momencie, gdy takie poduszki łączą się z całą kompozycją, a wręcz dominują nad nią. Pamiętaj, że to Ty będziesz spędzać w swoim wnętrzu najwięcej czasu i powinieneś mimo wszystko kierować się własnymi upodobaniami co do tego, jaki typ wystroju preferujesz. Pamiętaj, że robisz to, by czuć się dobrze u siebie!

Pamiętaj, że układ poduszek jest bardzo ważny. Warto wiedzieć, jak ułożyć poduszki na łóżku, by trafnie dobrać zarówno układ, jak i ilość poduszek — to pozwoli ci na uniknięcie zbędnego zakupu i ułożenie całości tak, aby wszystko świetnie się komponowało. Najrozsądniej jest dobierać ilość poduszek adekwatnie do wielkości mebla — poduszki na kanapie dużej powinny być liczne, w przeciwieństwie do kanapy małej, gdzie trzeba rozsądnie dobrać ilość, by nie doprowadzić do zagracenia przestrzeni.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz