Zarabianie w Internecie – robisz to ŹLE

Wyobraź sobie firmę, której szef nie wie co chce osiągnąć i nie ma zaplanowanego działania w tym kierunku. Takie szef zaczyna się szamotać i walczyć sam ze sobą. Czuje się coraz bardziej wyczerpany, bo robi wszystko co tylko przyjdzie mu na myśl, ale sam do końca nie wie czy to co robi ma sens.

Myśli tylko o jednym – o zarobieniu pieniędzy.

Jego firma podupada, on sam ma coraz mniej pieniędzy na opłacenie pracowników, pojawiają się długi albo po prostu zamyka on firmę.

Skąd to wiem?

Cóż… Jest to historia, która wydarzyła się w mojej rodzinie. Tylko niestety jak się to działo to nie byłem świadomy dlaczego tak jest i nie mogłem pomóc tej osobie. Patrząc na to z perpektywy czasu, ta osoba robiła wszystkie prace poza szefowaniem i tworzeniem wizji. Ten szef był zarówno fachowcem od remontów, architekten, kosztorysantem i osobą myślącą o rozwoju firmy. Mając tyle obowiązków na głowie nie da się myśleć nad tym jak rozwijać firmę.

Skutkiem były długi, płacz i zgrzytanie zębów.

Hmm, ta czcionka nie jest idealna – muszą ją zmienić na inną.

Moje logo powinno wyglądać inaczej, trzeba to zmienić.

Mój produkt nie rozwiązuje wszytkich problemów – muszę nad nim jeszcze popracować.

STOP!

Tak samo jak nie ma idealnych ludzi, nie ma też idealnych biznesów.

Ostatnio oglądając telewizję widziałem jakąś sejmową prezentację, która była wyświetlana na projektorze. Wielu z nas myśli, że skoro to politycy i najważniejsze stanowiska w państwie to wszystko powinno wyglądać w ich pracy profesjonalnie.

Sam się do siebie uśmiechnąłem jak zobaczyłem, że ich prezentacja to była po prostu kartka A4 zapisana w Wordzie i otworzona na tym projektorze. Dodatkowo, czcionka była dosyć mała i wydaje mi się, że osoby siedzące z tyłu nie widziały tej prezentacji zbyt dobrze.

Właśnie o to tutaj chodzi. Najważniejsze jest to żeby pokazywać ludziom swoją firmę i swoje produkty. Nikt od Ciebie nic nie kupi, jeśli w nieskończoność będziesz kombinował tylko nad tym żeby wszystko ulepszać, a niczego nie pokażesz swoim klientom.

A jeśli to dla Ciebie jeszcze za mało to spójrz chociażby na Windows czy Mac OS. Oba te systemy praktycznie przez cały czas dogrywają jakieś łatki czy udostkonalenia systemu.

Wypuszczają niedoskonały system i dopiero w trakcie zaczynają poprawiać to co sprawia kłopoty. Do tego też Cię zachęcam. Wypuść swój niedoskonały produkt i poprawiaj go już w trakcie. Dzięki temu nauczysz się, że ważniejsze od bycia doskonałym jest wypuszczanie swoich dzieł na rynek.

Masz już swój niedoskonały produkt, zdecydowałeś się do wystawić na Allegro, eBay albo na swojej stronie.

Teraz już tylko czekasz aż kliencie zaczną kupować.

Czekaj czekaj… A skąd Twoi klienci mają wiedzieć o tym produkcie, skoro jest on prawie, że tajny?

Musisz powiadomić świat co masz i komu się to przyda!

Jeśli nie masz pieniędzy na płatną reklamę to powinieneś skupić się na bezpłątnej reklamie, która jest tak samo skuteczna, tyle, że musisz poświęcić na nią czas.

Wiesz, nawet aukcje na allegro powinieneś reklamować. Zdaje sobie sprawę, że ludzie, którzy tam szukają prawdopodobnie trafią na Twój produkt, ale czemu nie miałbyś sprzedać jeszcze więcej sztuk?

Z pomocą przychodzi reklama w grupach na Facebooku, Instagram, fora dyskusyjne, blogi branżowe, YouTube.

Wszystkie z tych kanałów pomogą Ci rozreklamować Twój produkt.

Możesz tworzyć konkursy, reklamę wirusową (którą naprawdę polecam) i wiele wiele innych.

„Aaaaa dzisiaj popracuje na maksa” – no i pracujesz cały dzień.

Kolejnego dnia znowu nie robisz nic, bo Ci się nie chce.

Trzeci dzień to samo…

Dopiero piątego dnia znowu zaczynasz coś robić.

No i tak na własne życzenie sprawiasz, że ludzie o Tobie zapominają i nie idziesz na przód.

Patrząc na to wszystko z własnego doświadczenia, przy prowadzeniu biznesu zawsze jest co robić.

Czasami nawet nie wiem w co mam ręce włożyć, a i tak brakuje mi czasami czasu.

Skoro ja czasami pracuje cały tydzień przez większość dnia, a Ty kilka godzin w tygodniu, to zastanów się dokąd taka praca Cię zaprowadzi?

Szczególnie początek działalności to wiele wyrzeczeń i długa praca. Póki Twój biznes nie jest stabilny, musisz poświęcać na niego naprawdę sporo czasu i dodatkowo robić to systematycznie.

Lepiej jak już będziesz pracował po 2 godziny dziennie niż jak będziesz pracował raz na tydzień po 12 godzin.

Dlaczego?

Chociażby dlatego, że będziesz wtedy o wiele bardziej kreatywny i wypoczęty. Stworzysz o wiele więcej pracując systematycznie niż raz męcząc się 12 godzin.

Zresztą pewnie zdarzyło Ci się kiedyś pracować – czy to fizycznie, czy nie – około 10 godzin. Pewnie czułeś się wykończony i pod koniec pracy czułeś się jak zombi.

Pewnie też zdarzyło Ci się robić coś systematycznie, ale o wiele krócej. Na przykład pracowałeś nad czymś godzine dziennie, albo miałeś jakieś hobby, które zajmowało właśnie godzine dziennie.

Pewnie pracowało Ci się wtedy o wiele przyjemniej i wręcz ciągnęło Cię żeby znowu popracować albo zająć się swoim hobby!

Na koniec największy według mnie błąd czyli schemat „kup to i już” albo „wejdź i zarabiaj”.

Jeśli działasz w Internecie to napotkałeś na swojej drodze mnóstwo osób, które pokazują logo jakiejś firmy, możliwości zarobkowe i krzyczą tylko „kto chce wiedzieć jak zarobić $100 w godzinę?”.

Wiesz, Ci ludzie może i zarabiają, ale głównie denerwują wszystkich ludzi w około.

Sam też kiedyś tak denerwowałem większość swoich znajomych 😀

Według mnie można to zrobić lepiej, zamiast krzyczeć do kogoś „kup Pan cegłę”, możesz przecież zastanowić się jakie problemy rozwiążesz, czego nauczysz tą osobę. Krótko mówiąc dasz jej coś cenniejszego od pieniędzy i wyróżnisz się w ten sposób z tłumu, bo ludzi którzy chcą kogoś zwerbować do swojego biznesu jest naprawdę dużo, ale osób które naprawdę dają coś wartościowego jest niewiele.

Dlatego nawet jeśli zależy Ci na rekrutowaniu ludzi do swojego biznesu to pomyśl co mógłbyś im dać czego nie mają inne osoby w tej firmie. Stwórz produkt, który łączy się z tą firmą i który sam w sobie jest wartością, a wyprzedzisz swoją konkurencję tak bardzo, że nawet nie będziesz mógł jej dostrzec za sobą.

Teraz już znasz 5 najczęstszych błędów w Internetowym zarabianiu.

Jeśli którykolwiek z nich popełniałeś, to teraz już wiesz, że był to błąd. Skoro to wiesz to możesz go naprawić i wznieść swój biznes na zupełnie nowy poziom.

Tego Ci życzę!

Dzięki za czytanie.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz