gotowe spółki

Gotowa spółka w Polsce

Założenie spółki to przede wszystkim masa formalności, bez których właściwie nie sposób wystartować. Dla wielu osób tego rodzaju kwestie do załatwienia bywają największą katorgą. Trzeba spółkę zarejestrować, uzyskać numer REGON, zawrzeć umowę i zgłosić spółkę do ZUS oraz urzędu skarbowego. Lista zadań jest jednak znacznie dłuższa. W takich sytuacjach warto rozważyć alternatywę, dzięki której będzie można z łatwością ominąć mniej przyjemne aspekty. Gotowe spółki to propozycja nie do odrzucenia dla osób, które cenią sobie wygodne i sprawne rozwiązania, które nie wymagają większych nakładów pracy i czasu. Co warto o nich wiedzieć?

Na czym polegają gotowe spółki?

Gotowe spółki to czyste podmioty gospodarcze, które na ogół nie posiadają żadnej historii. Posiadają jednak wszelkie niezbędne elementy, dzięki którym cieszą się mianem spółek. Tego rodzaju podmioty są wyposażone w numery NIP, KRS czy REGON. Dla wielu osób kupno spółek jest przede wszystkim uproszczonym sposobem na start. Pozyskując nową spółkę nie trzeba angażować się w załatwianie formalności, które na ogół zajmują bardzo wiele czasu. Szacuje się, że wszystko może trwać nawet do dwóch miesięcy, aczkolwiek zawsze trzeba liczyć się z nieoczekiwanymi sytuacjami wymagającymi poświęcenia większej ilości czasu. Decydując się na zakup gotowej spółki, decydujemy się na sporą oszczędność w tej materii.

Zalety gotowych spółek

Zakup gotowej, a zatem zarejestrowanej już spółki, niesie za sobą sporo zalet. Przede wszystkim czas, aczkolwiek lista dobrych stron takiego rozwiązania jest znacznie dłuższa. Warto podkreślić, że stosunkowo nowa na rynku spółka, a zatem taka, która została założona przed 12 miesiącami może ubiegać się o atrakcyjne dotacje unijne. Niektórzy decydują się na zakup spółek z historią, a takie z kolei mogę oczekiwać przychylności ze strony banków w przypadku konieczności zaciągnięcia większego kredytu.

Gdzie można kupić gotowe spółki?

Sprzedaż spółek to w obecnych czasach dosyć powszechne zjawisko. Na rynku znajdziemy sporo firm zajmujących się taką działalnością. Warto oczywiście skupiać się na tych, które mogą poszczycić się sporym doświadczeniem i nieskazitelną renomą. Tego rodzaju firmy zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, którzy w niezwykle sprawny sposób dokonują formalności, pozostawiając klientowi wyłącznie kwestie związane z podpisaniem dokumentów za pośrednictwem notariusza. Decydując się na zakup spółki w takich miejscach możemy mieć absolutną pewność, że wszelkie formalności zostały zrealizowane we właściwy sposób.

Post Author: Redaktorka Justyna

Dodaj komentarz