konto firmowe porównanie

Konto firmowe – porównanie dostępnych bankowych ofert

Współczesne banki oferują wiele różnych produktów, które w mniejszym lub większym stopniu spełniają nasze potrzeby. Poszczególne rachunki bankowe dostosowane są przy tym pod konkretne grupy klientów (indywidualnych – z podziałem na studentów, czy niepełnoletnich nastolatków; oraz klientów firmowych/biznesowych).

Dziś skupimy się na tej drugiej grupie klientów (tj. biznesowych), którzy najczęściej poszukują rad dotyczących otwarcia konta firmowego. 

Czy posiadanie konta firmowego jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy?

Jednym z etapów zakładania nowej działalności jest zawarcie umowy z bankiem o otworzenie konta firmowego. Mimo że w polskim prawie nie znajdziemy nigdzie informacji dotyczącej obowiązku posiadania firmowego konta bankowego, to próżno prowadzić bez niego biznes. Już po kilku tygodniach przekonasz się, że brak konta firmowego uniemożliwi Ci dokonanie niezbędnych opłat w niektórych instytucjach. A brak rozliczenia skutkować będzie karą. Aby więc uniknąć problemów i zyskać większą wygodę, przedsiębiorcy otwierają firmowy rachunek bankowy.

Nie jest to jednak jedyny powód – posiadanie konta firmowego pozwala sprawniej zarządzać finansami, a przy tym oddzielać wydatki prywatne od biznesowych. W obecnych czasach jest to zatem najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na bieżąco kontrolować wydatki i opłacać różne podatki, świadczenia, rachunki czy pozostałe firmowe zobowiązania.

Konto firmowe – porównanie produktów oferowanych przez banki

Otwarcie konta firmowego w banku, którego jesteśmy indywidualnym klientem, nie zawsze będzie opłacalne. Warto zatem rozejrzeć się po dostępnych ofertach kont firmowych i poświęcić nieco czasu na analizę. Zanim jednak przejdziesz do porównywania, warto w pierwszej kolejności jasno ustalić firmowe potrzeby. 

Czy planujesz regularnie wykonywać przelewy za granicę? A może podczas planowanych podróży biznesowych będziesz odwiedzał nie tylko polskie miejscowości, ale również te zagraniczne, gdzie będziesz potrzebował gotówki z bankomatu? Czy otwarcie konta bankowego bez konieczności odwiedzania placówki banku ma dla Ciebie znaczenie? A co z opłatami? Na czym najbardziej Ci zależy: aby konto miało darmowe przelewy, bankomaty, prowadzenie konta, czy może coś jeszcze? Odpowiedzenie sobie na powyższe pytania zawęża grupę poszukiwań. Znajomość potrzeb ułatwi porównanie kont firmowych.

Konto firmowe porównanie dokonasz przy pomocy rankingu kont firmowych. Lista zawiera najważniejsze dane dotyczące poszczególnych kont w wielu bankach działających w Polsce. Już po kilku minutach znajdziesz wstępnie dopasowaną ofertę, dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz