co przyciaga pieniadze do domu

Co przyciąga pieniądze do domu ?

Co przyciągnie pieniądze do Twojego domu?

Wiele osób twierdzi, że pieniądze szczęścia nie dają. Nawet gdyby się z tym zgodzić, czy ci sami ludzie powiedzą też tak znaczącą, że szczęścia nie dają rzeczy, które za te pieniądze możemy kupić? Może same pieniądze nie dadzą nam szczęścia. Jednak bez wątpienia są one potrzebne. Z pewnością także ułatwiają życie, dają większe możliwości, ułatwiają start itp. Nasze gospodarstwa domowe bez regularnego dopływu pieniędzy nie będą funkcjonować. Chcemy czy nie musimy pogodzić się z tym, że do życia potrzebne są pieniądze. Niezależnie od tego czy uważamy, że mogą one dać bądź nie szczęście, z całą pewnością są potrzebne.

Wielu z nas boryka się ze zbyt niską pulą pieniędzy, którą ma przykładowo do wykorzystania w danym miesiącu. Co zrobić aby przyciągnąć pieniądze do domu. Może problem jest tu trochę inny. Może wcale nie masz zbyt mało gotówki, a przynajmniej masz jej wystarczająco dużo, aby dobrze żyć przez cały miesiąc. Problemem nie zawsze jest bowiem ilość gotówki, a sposób w jaki nią dysponujemy. Wiadomo, że mając 2 tysiące chcemy mieć 4 tysiące, mają 4 tysiące chcemy mieć 8 itd. I tak właśnie się dzieje. W naszym domowym budżecie jest jeszcze raz tyle środków aniżeli w poprzednim miesiącu. I co dzieje się następnie? Znowu nam na coś zabrakło. Jak to jest możliwe. Dzieje się tak dlatego, że nie w żaden sposób nie planujemy naszych wydatków. Widząc saldo konta po wypłacie wydaje nam się, że mamy mnóstwo pieniędzy i możemy zaszaleć. Kupujemy rzeczy, które poza spełnieniem naszych zachcianek niczemu innemu nie służą. Przez chwilę jesteśmy zadowoleni. Jednak nie ma to nic wspólnego z przyciąganiem pieniędzy do domu. Większość rzeczy w ogóle nam się nie przydaje, bowiem był to chwilowy szał zakupów. A tym sposobem nie mamy połowy wypłaty. Owszem, nikt nie odmawia wam przyjemności.w końcu po to także zarabiamy. Jednak jeśli ułożysz plan, który zakłada, po wypłacie, opłacenie wszelkich rachunków, odłożenie pieniędzy na jedzenie i inne produkty potrzebne w domu, kieszonkowe dla dziecka, oszczędności i kwotę na przyjemności może okazać się, że jednak na wszystko wystarczy pieniędzy. W ten sposób, idąc na zakupy, które są tylko dla ciebie masz określoną pulę pieniędzy, którą możesz wydać. Nawet jeśli wydasz wszystko to przecież nic złego, bo to była pula właśnie na przyjeności, a tym samym nie masz dziury w domowym budżecie. Bardzo wiele zależy bowiem od przemyślanego i racjonalnego gospodarowania środkami z domowego budżetu.

Dobrym sposobem na przyciągnięcie pieniędzy do domu jest także oszczędzanie. Jest to kolejny przykład nie tyle na zdobycie dodatkowych środków z zewnątrz, a zdobycie środków z budżetu, którym tak na prawdę dysponujemy od zawsze, a nie dostrzegaliśmy pewnych możliwości. W zależności od tego ile zarabiamy ustalmy kwotę, którą jesteśmy w stanie co miesiąc odłożyć. Pamiętajmy także, że tak samo jak opłacamy rachunki tą kwotę również powinniśmy odłożyć od razu. Jest to nasz zaplanowany „wydatek”. Nie chodzi o to aby odłożyć po danym miesiącu to co zostało, bo okazać się może w wielu przypadkach, że nie ma już czego odkładać. Dobrze także już na samym początku wyznaczyć sobie cel. Jeśli mamy wyznaczony cel, na który odkładamy widząc jak zbliżamy się do jego realizacji, mamy także motywację do tego, żeby dalej odkładać. Nasz cel staje się coraz bardziej realny. Poza tym, najlepiej jak w naszej głowę byłaby świadomość, że te pieniądze, które odkładamy „znikają”. Jeśli zapłacimy 200 złotych za prąd nie możemy po kilku dniach zwrócić się z prośbą o ich zwrot. Jeśli natomiast odkładamy 200 zł np. na wakacyjną wycieczkę, w dziwny sposób przy pierwszej lepszej okazji, często bez wahania, wyciągamy te pieniądze. Powodem jest np. przeceniona sukienka. Po zastanowieniu uświadamiasz sobie, że masz sukienkę, której nie będziesz nosić, a na wakacje w tym roku raczej nie pojedziesz. Odkładasz? Zapominaj. Śmieszne ale bardzo przydatne.

To były proste przykłady na to jak przyciągnąć pieniądze do domu wewnątrz budżetu, który mamy o dyspozycji. Natomiast co zrobić aby przyciągnąć pieniądze do domu, które nie są naszą comiesięczną wypłatą? Jednym ze sposobów może być inwestowanie. Jeśli tylko mamy jakiś kapitał, który chcemy zainwestować i chęci do działania z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Możemy zainwestować na giełdzie. Taką inwestycję możemy podjąć zarówno jeśli się tym interesujmy, mamy wolny czas i potrafimy to robić, jak i wtedy kiedy dysponujemy gotówką, która ma zarabiać, a niekoniecznie chcemy o ronić osobiście. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam brokerzy, którzy za wynagrodzenie grają i pomnażają nasze pieniądze. Inwestować możemy także w przeróżne dobra materialne. Przykładem inwestycji może być inwestowanie w alkohole, samochody, dzieła sztuki. Możemy także zakupić udziały w jakiejś firmie.

Aby przyciągnąć pieniądze do domu możemy znaleźć także dodatkową pracę. Jest wiele możliwości. Pracę dodatkową częstokroć możemy wykonywać nawet nie wychodząc z domu. Największą przeszkodą w jej znalezieniu jesteśmy często my sami. Mówimy, że jesteśmy zmęczeni i nie mamy na nic czasu. Tak na prawdę przychodząc do domu pierwsze co sięgamy po pilota od telewizora i kilka godzin spędzamy przed telewizorem. Czy ktoś kojarzy ten obraz? Z pewnością. Owszem, praca ni przyjdzie do nas sama. Trochę czasu trzeba poświęcić na jej znalezienie. Jeśli jednak chcemy przyciągnąć dodatkowe pieniądze do domu, chyba nie jest to zbyt wiele. Lubisz np. język angielski, jego nauka nigdy nie była dla ciebie problemem. Z pewnością znajdziesz wielu rodziców, których dzieci zaczynające przygodę z obcym językiem, gdzie twoje kompetencje będą wystarczające, chętnie wydadzą trochę mniej, a ty będziesz miał możliwość dodatkowego zarobku. Masz zdolności manualne, kilka razy w tygodniu malujesz paznokcie i sprawia ci to przyjemność. Czemu nie uczynić z tego dodatkowego źródła dochodu. Czasem w bardzo łatwy sposób możesz przyciągnąć pieniądze do domu poprzez pracę dodatkową. Zdarza się, że robisz wiele rzeczy, które mogłyby przyciągnąć dodatkowe pieniądze do domu ale nigdy nawet nie pomyślałeś, że możesz na nich zarobić. Dobrze zacząć więc całą przygodę od chociażby krótkiej analizy swoich dotychczasowych działań.

Lubisz spędzać czas przed komputerem, na różnego typu portalach społecznościowych, masz mnóstwo znajomych w sieci. Możesz być dobrym źródłem reklamowania różnych produktów. Tym sposobem przyciągniesz pieniądze do domu, a nawet nie będziesz odczuwać, że jesteś w pracy. Innym sposobem może być także zarabianie na oglądaniu reklam. Nie tylko ty możesz coś reklamować. Możesz także przyciągać pieniądze do domu oglądając reklamy. Chyba nie ma nic prostszego. Wystarczy odrobina chęci.

Przykłady opisane przez nas są na prawdę różnorodne. Tym samy chcieliśmy bowiem powiedzieć, że jeśli tylko mamy chęć do działania z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ci którzy powiedzą, że się nie da pewnie w ogóle nie próbowali. Zatem jeśli chcesz przyciągnąć pieniądze do domu przy odpowiednim zaangażowaniu i determinacji, niezależnie od puli środków jaką dysponujesz, z całą pewnością jesteś w stanie znaleźć dodatkowe źródło dochodów.

 

 

Post Author: Redakcja

1 thoughts on “Co przyciąga pieniądze do domu ?

    Marcinek

    (24 października, 2018 - 11:41 am)

    Bardzo pouczający materiał, bardzo miło mi się to czytało. Postaram się wdrożyć w życie twoje pomysły i może w końcu się dorobię 😀 Pozdrawiam i pisz dalej takie fajne teksty

Dodaj komentarz