inwestowanie małych kwot

W co inwestować małe kwoty?

W co inwestować małe kwoty?

Kto powiedział, że inwestycje mogą dotyczyć tylko dużych kwot pieniężnych? Oczywiście, osoby, które posiadają kilkanaście tysięcy złotych , kilkadziesiąt tysięcy złotych czy jeszcze więcej pieniędzy mają zdecydowanie większe pole do manewru w tym aspekcie. Wszystko dlatego, że mogą zdecydować się na nieruchomości, założenie własnej firmy, dynamiczną grę na giełdzie itp. Ludzie, którzy nie posiadają takiego kapitału też jednak mogą być inwestorami. Oczywiście, pole manewru jest zdecydowanie mniejsze. Jednak jeśli nie jesteśmy szczęśliwcami, którzy swój pierwszy milion wygrali, dostali bądź odziedziczyli w spadku musimy zacząć od samego dołu i od mniejszych kwot. Musimy zacząć inwestowanie od małych kwot, które udało nam się zarobić bądź zaoszczędzić. Należy sobie z tego zdawać sprawę. Na szczęście nie jest jednak tak, że osoby, które mają na przykład 100 zł wolnych środków (miesiąc w miesiąc) nie mają szansy na żadne inwestycje. Warto o tym pamiętać. Bez wątpienia inwestowanie małych kwot nie jest łatwe i trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby osiągnąć jakiekolwiek satysfakcjonujące zyski. Jeśli zainwestujemy 10 tysięcy złotych i po jakim czasie uzyskamy 10 % zysk zarobimy 1 tysiąc złotych. Jeśli zainwestujemy mniejszą kwotę np. 1 tysiąc złotych i jeśli uzyskamy taki sam zysk w wysokości 10 % po takim samym czasie będzie on wynosił już tylko 100 złotych. Jednak w dalszym ciągu nasza inwestycja jest opłacalna. Więc jeśli decydujemy się na inwestowanie małych kwot musimy także liczyć się z faktem, że nasze zyski będą adekwatne do wysokości naszego wkładu. Żeby z małej kwoty uzyskać bardziej znaczącą trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie rezygnować zbyt szybko. W co inwestować małe kwoty? Zapraszamy do dzisiejszej lektury.

W co inwestować małe kwoty – sposoby na pomnażanie niewielkiego kapitału

Lokaty bankowe

Macie trochę wolnych pieniędzy i kompletnie nie wiecie, co z nimi zrobić? Inwestowanie małych kwot nie jest łatwe, ale może dawać zyski – oczywiście proporcjonalne do kapitału. Jednym ze sposobów są lokaty bankowe. Taka opcja ma dużo zalet. Przede wszystkim lokaty bankowe można bardzo łatwo ze sobą porównać i wybrać te warianty, które są po prostu najbardziej korzystne pod kątem finansowym. Istotne jest też to, żeby systematycznie wchodzić na rozmaite rankingi. Dobrze jest również korzystać z licznych promocji. Dzięki temu stopa zwrotu będzie większa, a inwestowanie małych kwot okaże się skutecznym sposobem na chociaż częściowe pomnożenie swojego kapitałowego wejściowego.

Warto zauważyć, że założenie lokaty bankowej nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Jednocześnie mając do zainwestowania małą kwotę taka lokata przyniesie nam minimalny ale zawsze jakiś zysk. Nawet złotówki nie zarobią dla nas nasze pieniądze leżące w szafie. Nie jesteśmy też osobami, które lubią ryzyko. To może być bardzo dobry sposób na to aby zainwestować małe kwoty. W ten sposób pieniądze będą pracować, a w przypadku gdy będą nam potrzebne zawsze możemy je wypłacić z lokaty.

Obligacje państwowe

Relatywnie bezpieczną formą lokowania własnego kapitału są też obligacje państwowe. Inwestowanie małych kwot również sprawdza się w tym wypadku. Dlaczego? Trzeba zaznaczyć, że raczej nie jest możliwe, żeby pieniądze zostały stracone, dlatego to dobry wariant dla wszystkich tych, które nie chcą potem „płakać nad rozlanym mlekiem”. Istotne jest też to, że obligacje państwowe chronią konsumentów przed inflacją. Dzięki temu każdy może liczyć na zyski, nawet te najmniejsze. Wystarczy tylko inwestowanie małych kwot miesiąc w miesiące, aby krok po kroku kupować kolejne obligacje państwowe. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresować się innymi krajami. Najlepiej decydować się na państwa, które są w fazie rozwoju – wtedy po latach można liczyć na satysfakcjonującą stopę zwrotu.

Inwestowanie małych kwot w siebie

Zawsze zostaje Wam z wypłaty kilkadziesiąt czy kilkaset złotych? Kompletnie jednak nie wiecie co zrobić z tymi pieniędzmi? Dobrym sposobem jest inwestowanie małych kwot w samego siebie. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że odpowiednie kursy – podnoszące kwalifikacje zawodowe czy językowe – sprawią, że w przyszłości możecie liczyć na lepszą pracę. To rzecz jasna wiąże się z możliwością zarabiania większych pieniędzy itp.

Nigdy nie jest tak, że w danej dziedzinie wiemy już wszystko. Co więcej jeśli jesteśmy specjalistą nasz dalszy rozwój jest jeszcze bardziej pożądany. Inwestowanie małych kwot w samego siebie i swój rozwój na pewno nie pozostanie bez echa. Pozwoli to nam nie tylko na rozwój ale także na utrzymanie się przez długi czas na szczycie.

Zakłady bukmacherskie jako dobre źródło inwestowania małych kwot

Aktualnie w Polsce jest coraz więcej firm, które oferują legalne zakłady bukmacherskie. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby inwestowanie małych kwot pozwoliło Wam zarobić na Waszej ulubionej drużynie piłkarskiej czy sportowcu. Pamiętajcie, aby grać rozsądnie. Nigdy nie przekraczajcie kwoty, którą możecie wydać w danym tygodniu czy miesiącu. Pamiętajcie, że ten rodzaj inwestycji powinniście traktować bardziej jako zabawę aniżeli źródło stałego dochodu. Tak jak można wiele na tym zyskać tak samo dużo można stracić. Pamiętajcie też, że nie macie żadnej gwarancji na zarobek. W tym rodzaju inwestycji poza dobrym rozeznaniem ważne jest także najzwyczajniej szczęście. Poza tym dokładnie analizujcie spotkania, aby rozważyć wszystkie możliwe opcje.inwestowanie małych kwot nie jest niczym złym. Jednak ze względu na tak wiele niepewnych aspektów, właśnie na inwestowaniu małych kwot powinno to polegać.

Zakup walut jako inwestycja

Nie brakuje osób, którym inwestowanie małych kwot kojarzy się z zakupem walut. Co jest jednak istotne przy tym sposobie? Trzeba podkreślić, że każda osoba powinna zdawać sobie sprawę, że wykonanie tej czynności powinno odbyć się wtedy, kiedy dana waluta jest osłabiona – na przykład przez sytuację gospodarczą w kraju. Dzięki temu w przyszłości będziecie mogli liczyć na to, że inwestowanie małych kwot okaże się skuteczne. Wszystko dlatego, że będziecie mogli sprzedać zakupione waluty z zyskiem. Należy zatem czekać na okazję i błyskawicznie ją wykorzystać. Nie brakuje osób, które podkreślają, że to ciekawy sposób, aby sobie dorobić do pensji. Jednak i w tym sposobie inwestowania małych kwot istotna jest znajomość rynku. Oczywiście może zdążyć się tak, że początkowo bez żadnej wiedzy poszczęści ci się. Jednak bez wnikliwej analizy rynku i obeznania w świecie walut taki stan nie potrwa długo.

Zatem inwestowanie małych kwot jest jak najbardziej możliwe. Jednak sama definicja niezależnie od kapitału jakim dysponujemy nie ulega zmianie. Zatem nawet przy inwestowaniu małych kwot wymagana jest od nas samodyscyplina, zaangażowanie, ciągła praca i wiedza w danej dziedzinie.

 

Post Author: Redakcja

3 thoughts on “W co inwestować małe kwoty?

  W co można zainwestować nie mając dużych środków?

  (23 października, 2019 - 11:53 am)

  […] Zdarzyć się może taka sytuacja, że będziemy mieli zaoszczędzoną pewną kwotę, ale nie będziemy pewni, co z nią zrobić. Schowanie jej do przysłowiowej skarpety nie jest najlepszym wyjściem, ponieważ biorąc pod uwagę rosnącą inflację, tak naprawdę po jakimś czasie nasze oszczędności będą tylko tracić na wartości. Pozostaje nam więc inwestowanie – przynajmniej tak, aby odrobić tą związaną z inflacją stratę, ale najlepiej byłoby jeszcze przy okazji coś zarobić. Tylko czy w przypadku niewielkich sum jest to w ogóle opłacalne? Jeśli tak, to w co inwestować małe kwoty? […]

  dekow

  (4 grudnia, 2019 - 9:49 am)

  W systemie XTB macie wszystkie istotne rozwiązania, tylko tutaj wszystko musi być realizowane odpowiedzialnie. Tzn. bazujecie na wiedzy, doświadczeniu, umiejętnościach, a nie na przypadku. I tak właśnie da się realnie wyciągnąć całkiem niezłe zyski… Po prostu – całość musi być zrealizowana odpowiedzialnie.

  Dlaczego warto oszczędzać pieniądze? | Bieguny Ekonomii

  (4 grudnia, 2019 - 12:53 pm)

  […] osób zadaje sobie pytanie, po co oszczędzać pieniądze i czy inwestowanie małych kwot się opłaca. Doskonale wiemy, że wiele osób ma problem z odkładaniem pieniędzy i zazwyczaj […]

Dodaj komentarz