inwestycja w kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty – czy to możliwe?

Popularność bitcoina jest coraz bardziej zauważalna. Jeszcze kilka miesięcy temu tylko nieliczni słyszeli o takiej kryptowalucie. Nagły wzrost cen i pokonywanie kolejnych barier spowodowały jednak, że o bitcoinach stało się głośno. Nie brakuje osób, które inwestują swoje pieniądze nie tylko w te, ale również w inne kryptowaluty. Czy jest to jednak opłacalne? Czy inwestycja w kryptowaluty ma sens?

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Niełatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Trzeba bowiem wyraźnie podkreślić, że skuteczne ocenienie tego rynku w 100% jest bardzo trudne. Można to zauważyć choćby na przykładzie bitcoinów. W ciągu tego tygodnia cena tej kryptowaluty zmieniała się kilkukrotnie o kilka, kilkanaście procent. Co to oznacza w kontekście lokowania pieniędzy? Czy taka inwestycja w kryptowaluty jest zatem opłacalna? Na pewno trzeba robić to rozsądnie. Pod żadnym pozorem nie wolno wydawać wszystkich swoich oszczędności na takie inwestycje. Niemniej jednak jest to ciekawy sposób na pomnożenie swojego kapitału. Wiedzą o tym osoby, które kilka lat temu kupiły bitcoiny. Teraz mogą pozwolić sobie na drogie mieszkania czy samochody itp. W pewnym sensie taka inwestycja w kryptowaluty jest jednak jak gra w Lotto, ale prawdopodobieństwo zarobienia jest zdecydowanie wyższe, niż w standardowym Totalizatorze.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Na szczęście obecnie jest bardzo dużo serwisów czy stacjonarnych kantorów, które umożliwiają zrealizowanie tego zadania (jak choćby bitmarket.pl czy bitpanda.com itp.). Wystarczy tylko wpisać odpowiednie hasła w wyszukiwarkę Google. Po chwili na ekranach Waszych komputerów przenośnych czy stacjonarnych pojawią się optymalne wyniki. Warto porównać wszystkie dostępne serwisy, żeby inwestycja w kryptowaluty od początku była opłacalna. Trzeba bowiem wiedzieć, że portale – umożliwiające handel kryptowalutami – różnią się między sobą na przykład wielkością oprocentowania pobieranego za umożliwienie przeprowadzania transakcji itp.

Ile inwestować w kryptowaluty?

Wszystko tak naprawdę zależy od posiadanego przez Was kapitału. Przyjmuje się jednak, że inwestycja w kryptowaluty – zresztą podobnie, jak w przypadku innych metod – nie może przekraczać 10% posiadanych oszczędności na starcie. Jeśli zatem macie 100 000 zł zgromadzonych oszczędności, to nie powinniście przeznaczać na kupno kryptowalut więcej, niż 10 000 zł. Dywersyfikacja metod inwestycyjnych jest bardzo ważna, ponieważ jedna pomyłka nie zrujnuje dorobku całego Waszego życia! Nie lokujcie zatem 100% oszczędności w jeden sektor, a podzielcie gotówkę na różne branże.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz