ranking kont firmowych

Na co zwracać uwagę, wybierając konto firmowe?

Konto firmowe nie zawsze jest konieczne, natomiast większość przedsiębiorców decyduje się na jego zakładanie. Wynika to z faktu, że dzięki temu łatwiej jest oddzielić finanse osobiste od firmowych i tym samym bez problemu kontrolować płynność finansową firmy. Tego typu konta oferuje bardzo duża ilość polskich banków, w związku z czym trudne może być wybranie właściwego rozwiązania.

Na pierwszy rzut oka poszczególne oferty mogą wydawać się bardzo do siebie podobne, ale w rzeczywistości występują między nimi różnice, które po pewnym czasie mogą dać się nam we znaki. Dlatego też zebraliśmy szereg wskazówek, które powinny okazać się pomocne podczas poszukiwań idealnego konta firmowego. Zapraszamy!

Koszty związane z kontem

Koszty związane z kontem to pierwsza rzecz, jaką warto sprawdzić, porównując poszczególne oferty. Zwłaszcza, jeśli nasza firma jest młoda lub ma pewien staż, ale jest niewielka, w związku z czym dysponuje ograniczonym budżetem. Należy pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę nie tylko na sam koszt prowadzenia konta, ale także między innymi na:

  • koszt przelewów (w tym przelewów ekspresowych)
  • koszt wpłat i wypłat z bankomatów (w tym za granicą)
  • opłatę za wydanie i użytkowanie karty do konta
  • opłaty za dodatkowe usługi.

W wielu przypadkach część opłat może być obniżona nawet do zera, jeśli spełnimy jakieś warunku, na przykład wykonamy określoną ilość transakcji w danym miesiącu bądź będziemy mieli wpływy powyżej pewnej kwoty. Trzeba się wtedy zastanowić, czy w naszej obecnej sytuacji będziemy regularnie w stanie spełniać te warunki i w ten sposób minimalizować koszty związane z prowadzeniem konta.

Dodatkowe usługi sprzężone z kontem

Aktualnie samo konto bankowe, za pomocą którego można wykonywać przelewy, to za mało. Dlatego też banki oferują swoim klientom, zwłaszcza firmowym, wiele innych dodatkowych funkcji. Można wśród nich znaleźć choćby pomoc prawną, a także usługi księgowe sprzężone z kontem bankowym.

Część z nich ponadto pozwala na szybkie zaciągnięcie kredytu firmowego na podstawie wpływów z konta. Coraz bardziej rozbudowane są także różnego rodzaju programy promocyjne, w ramach których można uzyskiwać cashbacki za niektóre transakcje czy też polecać bank innym osobom w zamian za określoną sumę pieniędzy.

Samodzielne przejrzenie i porównanie po kolei ofert kont firmowych we wszystkich czołowych bankach może być bardzo czasochłonne. Dlatego też bardzo pomocny może okazać się ranking kont firmowych – znajdziemy w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych ofert, zebrane w jednym miejscu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz