monitorowanie czasu pracy pracownika

Zadbaj o swoje interesy i wybierz monitorowanie czasu pracy pracownika

Zatrudniasz wielu specjalistów? W takim razie na pewno zależy Ci na tym, by realizacja powierzonych im zadań była efektywna i przynosiła zyski nie tylko firmie, ale również Tobie. Jak sobie z tym poradzić? Jednym ze sposobów może być monitorowanie czasu pracy pracownika. Jest to prosty system, który może zostać wprowadzony zarówno do firmy transportowej, jak i zwykłego biura zajmującego się księgowością.

Kiedy przydatny jest monitoring czasu pracy pracownika? Chociaż taki system może kojarzyć się z brakiem ufności, musimy pamiętać, że pozwala on też dokonywać pomiarów i analiz udostępniających niezbędne dane. W ten sposób możesz zobaczyć, jak rozwija się Twoja firma, czy nie pojawiają się straty i w razie potrzeby, który specjalista po prostu nie radzi sobie z ilością obowiązków. Dodatkowo zabezpieczysz się przed stratami i zobaczysz, którzy pracownicy dają z siebie więcej na nadgodzinach. Trzeba więc przyznać, że tak proste narzędzie udostępnia nam masę pozytywnych aspektów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Spójrz, co przygotowaliśmy w naszych materiale.

Monitoring czasu pracy pracownika w biurze

Podstawowym systemem pozwalającym na monitorowanie czasu pracy pracownika jest chociażby lista, na którą wpisuje się zarówno po przyjściu, jak i wyjściu. Chociaż może wydawać się to absurdalne, jest to w dalszym ciągu wykorzystywane przez wiele korporacji (nie tylko ze względu na wygodę, ale również na obowiązujące prawo). Innym systemem może być oprogramowanie komputerowe, które rejestruje dokładnie kiedy został włączony i wyłączony komputer, o której godzinie została wysłana pierwsza wiadomość lub odebrane połączenie itp. Ostatnim rozwiązaniem dla biura mogą być również karty RFID, które należy odbić po wejściu do danego pomieszczenia i wyjściu. Jak widać, możliwości jest naprawdę dużo i są one bez dwóch zdań interesujące. Z czasem na pewno pojawi się ich jeszcze więcej.

Firma spedycyjna i monitoring kierowców

Biorąc pod uwagę, że monitoring czasu pracy pracownika w firmach zajmujących się transportem to nic nowego, warto wcześniej poznać wszystkie przepisy prawne mówiące na temat maksymalnego wymiaru godzin realizacji powierzonych zadań itp. Dodatkowo auta muszą posiadać tachometry, które dokładnie pokazują, kiedy kierowca miał przerwę i ile pracował w ciągu ostatnich dni. Regularne kontrole państwowych inspektorów są bardzo skrupulatne, więc jeden odchył od normy może być dla samej firmy niesamowicie kosztowny. Po co marnować pieniądze na grzywny i mandaty, skoro można przeznaczyć je na zupełnie inny cel?

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz