Zakłady sportowe - jak analizować spotkania?

Zakłady sportowe – jak analizować spotkania?

Zakłady sportowe – jak analizować spotkania?

W Polsce nie brakuje osób, które interesują się sportem i wręcz nałogowo oglądają mecze piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki czy zawody w skokach narciarskich. Warto wiedzieć, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i na swojej pasji i zarabiać naprawdę dobre pieniądze. Jak to jest jednak możliwe? Wszystko dzięki zakładom sportowym. Niedawno w Polsce weszła ustawa, która wyeliminowała zagranicznych bukmacherów. Na szczęście nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stawiać na swoich faworytów dzięki legalnym firmom oferującym zakłady sportowe. W tym momencie legalni bukmacherzy to Forbet, Fortuna, LV Bet, STS, Totolotek, Millennium oraz Tipsport (bukmacher czeski). Poza ostatnią firmą wszystkie pozostałe umożliwiają grę zarówno w punktach naziemnych, jak i przy pomocy Internetu. To powoduje, że fani sportu mają w tym aspekcie bardzo wiele możliwości. Tak naprawdę nie muszą nawet wychodzić z domu, aby pomnażać swoje oszczędności. Oczywiście, nie ma tutaj żadnych gwarancji, że wszystkie zrealizowane zakłady będą wygrane. Kluczem do odniesienia sukcesu jest poprawne analizowanie spotkań. Co zatem wziąć pod uwagę szacując szanse drużyn na wygranie danej batalii?

Co robić, aby zakłady sportowe przynosiły pieniądze?

Przede wszystkim trzeba przeanalizować ostatnią formę obu zespołów. To, że dana ekipa jest mistrzem kraju nie oznacza, że będzie wygrywała wszystkie spotkania. Należy wziąć pod uwagę jej ostatnią dyspozycję. W przypadku piłki nożnej najlepszym sposobem jest podsumowanie 3 lub 4 poprzednich potyczek. Następnie należy porównać to z drużyną przeciwną i ocenić, która ekipa ma większe szanse, aby zanotować zwycięstwo i tym samym przyczynić się do większego stanu portfela.

W sporcie bardzo duże znaczenie ma atut własnego stadionu. Osoby, które miały kiedykolwiek do czynienia z zakładami sportowymi doskonale wiedzą, że w większości przypadków kursy na gospodarzy są znacznie mniejsze, niż na gości. Innymi słowy, stawiając na wygraną gospodarzy można mniej zarobić, niż na triumfie przyjezdnych. Zazwyczaj bowiem łatwiej jest wygrać u siebie, niż w delegacji. Dlaczego tak się dzieje? Trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki, jak znajomość danego stadionu czy brak konieczności długiej podróży itd. Istotne jest to, aby przeanalizować te statystyki i ocenić, jak drużyna gospodarzy radzi sobie w domu, a jak zespół gości na wyjazdach.

Zakłady sportowe – jak analizować spotkania?

Bardzo ważne są też absencje w poszczególnych zespołach. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że brak w składzie Barcelony Lionela Messiego jest bardzo dużym osłabieniem dla ekipy z Camp Nou. Podobnie jest w przypadku takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski czy Neymar, które ostatnio stanowi o sile PSG. Oczywiście, pojedynczy zawodnik nie jest w stanie wygrać w sporcie drużynowym z przeciwnikami. Mówi się jednak, że najlepsi robią różnicę i stanowią nawet kilkadziesiąt procent wartości całej ekipy. W związku z tym trzeba uważnie śledzić informacje o kontuzjach, kartkach czy innych zawieszeniach. Wszystko po to, aby nie postawić na ekipę, która zagra na przykład bez swojego czołowego strzelca.

Bardzo ważne jest też to, aby wziąć pod uwagę statystykę bezpośrednich spotkań obu drużyn. Czasami jest bowiem tak, że dana drużyna bardzo lubi grać z konkretnymi przeciwnikami. Przykład? Legia Warszawa – chociaż aktualnie nie prezentuje najlepszej formy – ostatnio po raz… dziesiąty z rzędu wygrała z Cracovią, co jak na realia LOTTO Ekstraklasy jest ponadprzeciętnym wynikiem. Nie wolno zatem bagatelizować tej kwestii, ponieważ dzięki temu można wypatrzyć zakłady sportowe, które będą bardziej opłacalne od innych. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie brakuje serwisów, gdzie można sprawdzać rozmaite statystyki i zwiększyć swoje szanse na wygraną w legalnych, polskich bukmacherach.

Jeśli zatem interesujecie się sportem, to bez wątpienia zakłady sportowe są metodą na systematyczne zarabianie dużych pieniędzy. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi artykułami dotyczącymi tego, jak inwestować oszczędności. Na naszym portalu znajdziecie między innymi wpisy o lokatach czy nieruchomościach.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz