Zalety szybkich pożyczek – z i bez weryfikacji. Czy istnieje 100% przyznawalność?

Gdy robimy zakupy, a decyzję podejmujemy nagle, w naszym portfelu może nagle zabraknąć odpowiednich środków finansowych. Wtedy jednym z lepszych rozwiązań jakie nam przychodzą do głowy to po prostu szybka pożyczka.Jak uzyskać pewność, że się ją na pewno? Czy istnieją pożyczki ze 100% przyznawalności? Które firmy weryfikują bazy, a jeśli tak, to które?

Szybkie pożyczki online – wniosek i weryfikacja

Instytucja finansowa, która nam jej udziela najczęściej robi to zdalnie poprzez sieć Internet, specjalne przygotowane do tego aplikacje w telefonie czy też nawet sms. Zatem minimum formalności jest głównym czynnikiem decydującym o zaciągnięciu tego zobowiązania gdzie z reguły wystarczy tylko dowód osobisty i konto w banku wymagające weryfikacji tożsamości.

Brak formalności

Ponadto pożyczki nazywane także chwilówkami nie wymagają żadnej formy zabezpieczenia, a jedynym które najczęściej jest brane pod uwagę do zdolność do czynności prawnych, którą nabywa się w wieku 18 lat. Duża konkurencja na rynku szybkich pożyczek sprawia, że prowizje z tego tytułu są niskie, a czasem firmy wręcz udzielają pierwszych pożyczek bez żadnych opłat (porównajcie Państwo ranking takowych podmiotów na https://www.twojapierwszapozyczka.pl). Jest to marketingowa promocja zachęcająca klientów do wybrania danej firmy.

Niewielkie kwoty to też większa pewność ich terminowej spłaty. Szybka pożyczka to także rozwiązanie dla osób już zadłużonych, gdzie niekoniecznie otrzymają kredyt w banku. Główna zaleta chwilówek to możliwość otrzymania jej już na naszych zakupach gdzie znajdziemy inspirującą nas rzecz i w braku środków na koncie możemy wyjść ze sklepu usiąść z kawą na ławce, a po chwili mamy już środki na naszym koncie. Na koniec warto wspomnieć aby z tego rodzaju instrumentu finansowego korzystać w sposób rozsądny i umiarkowany.

 polskie bankoty 100-złotowe

Pożyczki ze 100% przyznawalności – czy istnieją?

Czytając o zaletach szybkich pożyczek online, można odnieść wrażenie, że są one dostępne dla każdego, bo przecież niezależnie od dochodów, bez dowodów zatrudnienia i otrzymywania pensji. Ale rzeczywistość jest jedna trocha inna. Pod adresem https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczka-100-procent-przyznawalnosci można znaleźć firmy, które dosyć liberalnie podchodzą do oceny zdolności kredytowej – ale ją przeprowadzają.

Bazy dłużników – weryfikacja klientów

Podstawowym elementem przeprowadzania oceny czy klient spłaci pożyczkę jest weryfikacja jego osoby w bazach dłużników. Mowa o takich podmiotach jak:

  • BIG Infomonitor,
  • Krajowy Rejestr Długów BIG S. A. (KRD),
  • ERIF BIG S. A.,
  • getSCORE pod nadzorem Kaczmarski Group Sp. z o. o. Sp. k.,
  • CRIF Sp. z o. o.

Nie każdy pożyczkodawca sprawdza każdy z rejestrów. Jednakże często wysyła zapytanie do 2-3 firmy. Oznacza to, że figurowanie już w jednej z tych baz sprawia, że mogą zostać Państwo zakwalifikowani jaki potencjalnie niewypłacalni. Chcą się Państwo dowiedzieć, które firmy udzielają pożyczek bez weryfikacji niektórych baz? Pora sprawdzić następujący ranking: https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczki-online-bez-weryfikacji.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz