Ile zarabia agent nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości? – wyliczenia.

Agent nieruchomości to zawód, który staje się w naszym kraju coraz popularniejszy. Wynika to z kilku aspektów. Przede wszystkim jest budowanych coraz więcej nieruchomości. Ludzie często też zmieniają lokalizację swojego pobytu. W związku z tym aktualnie nie brakuje transakcji dotyczących kupna i sprzedaży działek, domów czy mieszkań itp. Nie brakuje też ludzi, którzy korzystają z pomocy agenta nieruchomości. Dlaczego? Warto zaznaczyć, że jest to osoba, która dba o to, aby interesy Klientów – zarówno ze strony sprzedającej, jak i kupującej – były chronione. Poza tym agent nieruchomości odpowiada za wszelkie sprawy papierkowe i pomaga wybrać dobrego oraz profesjonalnego notariusza. Innymi słowy, osoby wykonujące ten zawód przeprowadzają przez cały ten proces, który często – najczęściej w wyniku zawiłości prawnych – jest długotrwały oraz stresujący. Trzeba zaznaczyć, że mnóstwo ludzi doskonale zdaje sobie z tego sprawę i korzysta z takiej pomocy. Nie brakuje osób, która zastanawiają się, ile zarabia agent nieruchomości w naszym kraju. Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, to zapraszamy do dzisiejszego artykułu „Ile zarabia agent nieruchomości?”.

Od czego zależy wynagrodzenie agenta nieruchomości?

Wiedza i umiejętności

Tak naprawdę te przymioty przydają się w każdym zawodzie. Osoby, które zastanawiają się ile zarabia agent nieruchomości powinny zdawać sobie sprawę, że na największe wynagrodzenia mogą liczyć ludzie, którzy charakteryzują się wiedzą oraz doświadczeniem. Istotne jest też to, aby być elastycznym i cały czas dążyć do poszerzania swoich kwalifikacji. Chyba każdy bowiem zgodzi się ze stwierdzeniem, że zawód agenta nieruchomości wykonywany kilkanaście lat temu bardzo różnił się od tego, z czym mamy do czynienia teraz. Profesjonalny agent nieruchomości nie tylko zna się na wszystkich procedurach związanych z kupowaniem i sprzedawaniem działek czy mieszkań itp. Jest to też osoba, która musi być otwarta na nowinki technologiczne. W dzisiejszych czasach agenci nieruchomości muszą być za pan brat z telefonami, komputerami czy nowoczesnymi urządzeniami (służącymi na przykład do pomiaru powierzchni). Tylko wtedy mogą liczyć na dużo zleceń.

Reprezentowana agencja nieruchomości

Dużo zależy też od tego faktu. Jeśli agent nieruchomości pracuje dla kogoś, to skala otrzymywanych zleceń ma ścisłe powiązanie z odbieraniem konkretnej firmy przez Klientów. Jest bowiem chyba oczywiste, że osoby, które pracują w renomowanej agencji nieruchomości mogą liczyć na więcej pieniędzy, niż ludzie, którzy wykonują pracę dla przedsiębiorstw o niezbyt dobrej renomie. Inaczej sytuacja wygląda wtedy, kiedy agent nieruchomości pracuje na własny rachunek. Wtedy musi samodzielnie zdobywać uznanie wśród Klientów. Jeśli osoby kupujące oraz sprzedające przekonają się do konkretnego agenta, to będzie on mógł liczyć na polecenia wykonywanych przez siebie usług.

Rodzaj umowy agenta

Skala zarobków zależy także od tego na jakiej umowie pracuje osoba wykonująca ten zawód. Jeśli zastanawiacie się ile zarabia agent nieruchomości, to musicie wiedzieć, że pracuje on na umowach otwartych, a czasami ma wyłączność na konkretne zlecenia. Zdecydowanie łatwiejsze jest wykonywanie zadań w tym drugim wariancie. Wszystko dlatego, że agent nieruchomości nie musi ścigać się z innymi biurami. Jeśli bowiem nie ma wyłączności, to tak naprawdę inni agenci nieruchomości mogą przed nim otrzymać konkretne zlecenie. Umowa na wyłączność to zdecydowanie większy spokój i znacznie większe prawdopodobieństwo sowitego wynagrodzenia.

Na jakie zarobki może liczyć agent nieruchomości?

Ok, to w takim razie ile zarabia agent nieruchomości w Polsce? Wiecie już, jakie czynniki na to wpływają. Oczywiście, w związku z tym nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Generalnie jednak osoby wykonujące ten zawód średnio zarabiają 10 000 zł w ciągu jednego miesiąca. Analizując dostępne informacje można też stwierdzić z całą stanowczością, że w najgorszym razie agent nieruchomości może liczyć na wypłatę rzędu 3 000 zł – 4 0000 zł. Aby jednak liczyć nawet na te najgorsze stawki trzeba spełnić wyżej wymienione warunki. Na pewno najlepsi w tej branży nie narzekają na brak pieniędzy.

Post Author: Redakcja

2 thoughts on “Ile zarabia agent nieruchomości?

  Robert

  (8 stycznia, 2018 - 9:40 pm)

  Hmmm wydaje się dość ciekawy taki zawód.. zarobki tez nie ślą złe.. może zmienię branże hehe

  Agent nieruchomości - czy to przyszłościowy zawód

  (9 grudnia, 2019 - 2:53 pm)

  […] osób zapewne często zadaje pytanie: ile zarabia agent nieruchomości? Jest to uzależnione od wielu czynników, w związku z czym nie jest możliwe podanie konkretnej […]

Dodaj komentarz