jak działa bitcoin

Jak działa Bitcoin ?

Bitcoin – jak działa?

Bitcoin to kryptowaluta, która z miesiąca na miesiąc jest popularniejsza. Coraz więcej ludzi zaczyna szukać po Internecie informacji na ten temat. Jesteście w tej grupie? W takim razie zapraszamy do przeczytania dzisiejszego wpisu. Dowiecie się kilku najważniejszych informacji na temat bitcoinów, które pomogą Wam lepiej zrozumieć ten cały szum, którą ostatnio wytworzył się wokół kryptowalut.

Co to jest bitcoin?

Bardzo dużo osób ma problem z właściwym zdefiniowaniem tego pojęcia. Jak działa bitcoin? Trzeba podkreślić, że kryptowaluty nie mają fizycznej postaci. W związku z tym aktualnie osoby, które są w posiadaniu bitcoinów, nie mogą na przykład ich dotknąć czy włożyć do portfela itp. Bitcoiny to bowiem kryptowaluty wirtualne. Na pewno wielokrotnie zastanawialiście się, co oznaczają kody, które pojawiają się na przykład w czasie realizowania transakcji. To tak naprawdę ciąg kilkudziesięciu znaków, które pozwalają wykonywać operacje.

W Polsce – chociaż popularność kryptowaluty permanentnie rośnie – cały czas jest niewiele osób, które płacą przy użyciu tego wirtualnego środka (bo też nie ma zbyt wielu miejsc, które to udostępniają, chociaż w przyszłości ma się to zmienić). Ciekawostką jest fakt, że na przykład w Niemczech bitcoiny są już… całkowicie legalne. Można zatem spodziewać się, że w naszym kraju też taka sytuacja nastąpi. Ważne jest też to, że wszelkie zyski – osiągnięte na bitcoinach – można w Polsce całkowicie legalnie opodatkować.

Bitcoin i jego początki

Początki bitcoina datuje się na 2008 rok. Wtedy to niejaki Satoshi Nakamoto stworzył tę kryptowalutę. Jego pierwotna cena nie stanowiła nawet 10% jednego dolara! Dzisiaj natomiast – przeliczając to już na polskie złotówki – bitcoin kosztuje – stan na 17 stycznia – blisko 40 tysięcy złotych (a i tak nie jest to rekordowa suma). Łatwo zatem można obliczyć, że osoby, które były cierpliwe i nie sprzedawały tych kryptowalut przy pierwszych wzrostach mogą teraz spokojnie odpoczywać na Wyspach Kanaryjskich, Hawajach itp. absolutnie nie martwiąc się o przyszłość. Nic więc dziwnego, że przybywa obywateli, którzy zastanawiają się, jak działa bitcoin?

Jaka jest przyszłość bitcoina?

Niestety, na to pytanie trudno odpowiedzieć. Opinie ekspertów są podzielone, chociaż coraz więcej z nich przychyla się do stwierdzenia, że w najbliższych latach kryptowaluty będą miały coraz większe znaczenie. Zresztą już sam fakt, że polski rząd zajmuje się tego typu kwestiami dużo o tym mówi. Pod względem inwestycyjnym jest to na pewno bardzo interesujący sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Zwłaszcza, że ceny zmieniają się wyjątkowo dynamicznie. Odpowiednie wyczucie czasu, kiedy trzeba sprzedać wykupione wcześniej kryptowaluty, może zatem przynieść dużo gotówki. Więcej o giełdzie bitcoin pisaliśmy tu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz