kryptowaluty

Czym są kryptowaluty i do czego służą?

Kryptowaluty to gorący temat już od kilku lat. Wiele uwagi poświęca się im przede wszystkim w Internecie, ale przebiły się one również do bardziej tradycyjnych mediów, takich jak gazety czy telewizja. Wciąż jednak są osoby, które mogą nie wiedzieć, czym one dokładnie są i do czego służą.

Nie ma w tym oczywiście nic złego, natomiast biorąc pod uwagę rosnące ceny i coraz szersze zastosowanie kryptowalut, warto poszerzyć wiedzę na ten temat. Kto wie, może okaże się, że wiedza ta się przyda i na przykład pomoże w inwestycji w kryptowaluty? Wszystkie najważniejsze kwestie na ich temat wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Czym są kryptowaluty i do czego służą?

Już sama nazwa „kryptowaluty” mówi wiele o tym, z czym mamy do czynienia. Kryptowaluty, których obecnie jest bardzo wiele, natomiast wśród najbardziej znanych można wyróżnić między innymi Bitcoina i Doge, są swego rodzaju walutami, ale jedynie wirtualnymi. Nie mają one monet ani banknotów, a żaden kraj nie uznaje ich jako swojej oficjalnej waluty.

Kryptowaluty działają na zasadzie decentralizacji, przez co nie ma możliwości, aby zniszczyć je, atakując jeden konkretny serwer. Wszelkie działania związane z siecią danej kryptowaluty wykonywane są przy użyciu mocy obliczeniowej komputerów podpiętych do sieci, w zamian za co „wykopują” one niewielką ilość danej waluty.

Jak każda waluta, czy to zwykła, czy krypto, służą one do wykonywania wymian pieniężnych między dwiema osobami, a w ostatnim czasie także coraz częściej między osobami a firmami. Niektóre sklepy pozwalają bowiem na zapłacenie za transakcję przy wykorzystaniu kryptowalut – między innymi przez jakiś czas Tesla umożliwiała zakup samochodu przy płatności kryptowalutą, aczkolwiek obecnie już się z tego wycofała.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Z jednej strony wszystkie transakcje wykonywane przy pomocy kryptowalut są publiczne, a z drugiej jest to bardzo bezpieczna metoda płatności. Z czego to wynika? Nad kryptowalutami nie ma władzy żaden rząd czy bank centralny. Transakcje nie są podpisywane imieniem i nazwiskiem, nie wymagają posiadania powiązanego z daną osobą konta bankowego, a jedynie tzw. portfela kryptowalut sygnowanego indywidualnie przyznanym numerem.

Więcej na temat kryptowalut i inwestowania w nie można przeczytać tutaj: https://zarabiajcie.pl/. Ważne wskazówki znajdą tam zarówno początkujący, jak i ludzie, którzy mają już z kryptowalutami pewne doświadczenie. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w te środki płatnicze, choćby z racji na wysoką potencjalną stopę zwrotu. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie inwestycje wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego trzeba je dobrze przemyśleć i wykonywać je z głową.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz