Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń | Kredyt dla firm

Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń

Założenie firmy wiąże się z wieloma wydatkami, a przecież zazwyczaj na zyski nie można liczyć od razu. Niektórzy mają do dyspozycji kapitał pozwalający na samodzielne rozpoczęcie działalności, ale nie jest to regułą. W takich wypadkach koniecznością może być pożyczenie pieniędzy. Tylko czy kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności rzeczywiście istnieje, a jeśli tak, to czy warto go zaciągać?

Kredyty dla nowych firm w bankach

Banki są znacznie pewniejszym i bezpieczniejszym źródłem gotówki niż firmy pożyczkowe czy parabanki, dlatego też to od nich większość ludzi najchętniej chciałoby pożyczać. Niestety, nie są one skłonne odpowiadać pozytywnie na każdy wniosek. Nie inaczej jest w przypadku kredytów dla firm. Przy wnioskowaniu o kredyt muszą one dostarczyć szereg dokumentów na potwierdzenie tego, że przedsiębiorstwo jest w dobrej kondycji finansowej. Tego nie są oczywiście w stanie zrobić nowe firmy, które nie odnotowały jeszcze żadnych przychodów. Nie oznacza to jednak, że nie mają one czego szukać w banku. Haczyk jest w tym, że jeśli interesuje nas brak zabezpieczeń, to mocno się przeliczymy. Kredyty dla nowych firm będą również wiązały się z masą formalności i wymagań, których niejeden początkujący biznesmen nie będzie w stanie spełnić. Dlatego też po pieniądze dla firm bez żadnych zabezpieczeń udać się będzie trzeba do instytucji pozabankowej.

Czy warto brać pożyczki pozabankowe?

W instytucji pozabankowej również zostaniemy poproszeni o dostarczenie pewnych danych odnośnie działalności firmy, cały proces będzie jednak znacznie uproszczony. Wiele firm pożyczkowych deklaruje, że nie wymaga zaświadczeń o dochodach, a jedynie oświadczenie właściciela przedsiębiorstwa. Wobec tego nawet świeżo założona firma może liczyć na pożyczkę bez żadnych zabezpieczeń. Nie jest to jednak rozwiązanie tak idealne, jak mogłoby się wydawać. Zaciąganie takiego zobowiązania może być szybkie i wygodne, ale ma też swoje wady. Często oferty takie są skrajnie niekorzystne, z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania sięgającą kilkuset procent, a nawet ponad tysiąca procent. Z drugiej jednak strony jeśli dobrze się poszuka, można znaleźć i stosunkowo dobre propozycje. Wobec tego najrozsądniejszym wyjściem jest zapoznanie się z ofertami jak największej ilości renomowanych firm pożyczkowych. Przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na oprocentowanie pożyczki, ale także ilość i wysokość rat, na które została rozłożona. Nie bez znaczenia są również wszelkie prowizje i opłaty.

Jak widać kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności istnieje, ale jeśli nie jesteśmy skłonni lub nie możemy zapewnić bankowi żadnych zabezpieczeń, czeka nas wycieczka do firmy pożyczkowej.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz