kredyt oddłużeniowy

Kredyt oddłużeniowy – ostatnia deska ratunku dla dłużnika

Zmagasz się z poważnymi problemami finansowymi? Kolejny bank odmówił Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego? Kredyt oddłużeniowy może okazać się w tej sytuacji Twoją ostatnią deską ratunku i szansą na poprawę sytuacji finansowej. Jest to produkt finansowy, który można spotkać w coraz większej ilości instytucji finansowych i cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Na czym polega kredyt oddłużeniowy i czym różni się od kredytu konsolidacyjnego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Kredyt oddłużeniowy a kredyt konsolidacyjny – czym się od siebie różnią?

Celem obu tych zobowiązań jest połączenie kilku kredytów i pożyczek, tak aby dłużnik miał do spłaty tylko jeden kredyt. Pieniądze pozyskane w ramach obu tych kredytów można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych długów – oczywiście, jeśli w ramach zobowiązania nie zostały pozyskane także dodatkowe środki, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zarówno po konsolidacji, jak i po oddłużeniu dłużnik musi pamiętać o regularnym spłacaniu jednej raty, która jest dostosowana do jego możliwości finansowych.

Cel kredytu oddłużeniowego i konsolidacji jest więc ten sam, jednak na tym właściwie kończą się podobieństwa. Kredyt konsolidacyjny jest bowiem dedykowany osobom, które nie mają zaległości w spłacie swoich zobowiązań i posiadają dobrą zdolność kredytową. Z kolei kredyt oddłużeniowy jest przeznaczony dla osób, które mają złą historię finansową i nie mają możliwości, aby otrzymać kredyt w banku. Z tego względu kredyt oddłużeniowy jest zobowiązaniem, którego należy raczej szukać w pozabankowych instytucjach finansowych.

Kiedy warto wziąć kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy, tak jak już wspomnieliśmy we wstępie, jest przeznaczony dla osób, które mają bardzo duże problemy finansowe. Takie zobowiązanie sprawdzi się, gdy masz kilka różnych zobowiązań i już od dłuższego czasu nie radzisz sobie z ich spłatą. Jednak, aby decyzja o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania była dla Ciebie jak najbardziej opłacalna powinieneś porównać ze sobą kilka różnych ofert i wybrać tę dostosowaną do Twojego domowego budżetu.

Podobnie jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego także kredyt oddłużeniowy może być droższy niż spłacanie dawniej zaciągniętych zadłużeń osobno. Pamiętaj jednak, że nie zawsze jest to możliwe i lepiej jest zdecydować się na jedną niższą ratę i nadpłacić w formie odsetek niż dalej pogrążać się w pętli zadłużeń. Spłata kredytu oddłużeniowego będzie dla Ciebie łatwa i pozwoli zapomnieć o stresie związanym trudnościami w spłacie kredytu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz