wymiana walut

Oszczędzaj pieniądze na wymianie walut

Wiele osób podróżuje za granicę w celach turystyczno-wypoczynkowych lub biznesowych, zdarzają się sytuację gdy pracujemy za granicą i zarobione tam pieniądze chcemy przekazać do Polski, często również robimy zakupy online w sklepach zagranicznych. W każdym z wyżej wymienionych przypadków mamy do czynienia z wymianą waluty. Na każdej tego typu transakcji możemy zyskać lub stracić. Zmieniające się kursy walutowe wielu osobom spędzają sen z powiek. Bywają transakcje warte miliony, gdzie każda zmiana kursu walutowego może nam przynieść duże straty lub odwrotnie być dla nas bonusem finansowym.

Płatności w różnych walutach to codzienność

Czasy, w których wymiana walut dokonywana była w stacjonarnych kantorach powoli stają się zaszłością, aktualnie popularną metodą są kantory internetowe lub otwieranie rachunków w walutach obcych. Transakcje zagraniczne, które odbywają się z udziałem banków rodzą za sobą wiele różnorodnych kosztów, m.in w postaci opłat za prowadzenie rachunku, prowizji od wypłat gotówki za granicą lub opłat za przelewy zagraniczne. W dzisiejszych czasach, gdzie współpraca zagraniczna jest wysoko rozwinięta oraz w sytuacji gdy wiele osób prywatnie podróżuje po świecie optymalizacja kosztów związanych z transakcjami międzynarodowymi jest tematem bardzo ważnym. Banki oraz różne instytucje finansowe celem zdobycia oraz zatrzymania klienta oferują różnego rodzaju produkty lub promocje, które mają na celu zmniejszenie opłat klientów. Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż całkowicie wyeliminować ich nie można.

Oszczędzaj pieniądze na wymianie walut

Przy analizie podmiotów działających w branży finansowej na szczególne wyróżnienie zasługuje brytyjska marka Revolut. Marka Revolut świadczy usługi bankowe, na najwyższym poziomie wg. revolut opinie, oferując apple pay, revolut karta, karty kredytowe, wymianę walut, płatności peer-to-peer oraz usługi powiązane z kryptowalutami. Revolut pomimo, że działa w branży stosunkowo krótko bo od roku 2015 to zyskało miano nowoczesnego partnera finansowego, który dostosowuje się do potrzeb klientów. To co wyróżnia markę na tyle innych podmiotów to transakcje bez wysokich kursów wymiany, które oferowane są zarówno przedsiębiorcom jaki i osobom prywatnym. Marka oferuje możliwość zarządzania swoim kapitałem m.in poprzez otwarcie rachunku zaledwie w ciągu kilku minut, możliwość ustawienia limitu wydatków na poszczególne kategorie oraz wysyłkę natychmiastowych powiadomień o wydatkach. Dzięki Revolut możesz wydawać i wypłacać pieniądze za granicą w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany. Co miesiąc możesz wypłacać za granicą nawet 800,00 zł całkowicie za darmo. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupienia usług ubezpieczenia. Oprócz wymienionych powyżej transakcji możesz szybko i bezproblemowo wysyłać pieniądze oraz wymieniać kryptowaluty. Dla marki wysokie znaczenie ma bezpieczeństwo, dlatego wszystkie transakcje przeprowadzane przez Revolut są całkowicie bezpieczne.

Opisane powyżej zalety czynią markę globalnym bankiem dostosowanym do potrzeb swojego klienta.

Post Author: Redakcja

1 thought on “Oszczędzaj pieniądze na wymianie walut

    Kwiatkowski

    (2 lipca, 2019 - 10:21 pm)

    Revolut to wygodne rozwiązanie tylko jest jedno małe ale, kursy walut często nie są zbyt konkurencyjne jak to jest przedstawione w artykule.

Dodaj komentarz