Jak mądrze gospodarować pieniędzmi z programu 500+

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi z programu 500+

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi z programu 500+?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że program 500+ jest w naszym kraju bardzo popularny. Rządząca partia, czyli Prawo i Sprawiedliwość, wprowadziła spore udogodnienia dla rodziców, którzy mogą co miesiąc korzystać z tej pomocy finansowej. Oczywiście, są osoby, którym ten program się nie podoba – uważają bowiem, że w pewnym stopniu całe Państwo – czyli wszyscy obywatele – muszą składać się na comiesięczne dofinansowania dla rodzin z naszego kraju. Abstrahując od tego czy program 500+ jest dobry czy zły trzeba podkreślić, że osoby mające dzieci systematycznie otrzymują kwotę pieniędzy (która oczywiście jest uzależniona od liczby potomków) co na pewno jest dla nich pomocne. Wiele osób zastanawia się jednak co zrobić z tymi pieniędzmi. Dużo ludzi wydaje je na codzienne wydatki, co niestety nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Jak zatem obchodzić się z gotówką otrzymywaną z rządowego programu 500 +? O tym dowiecie się czytając dzisiejszy artykuł.

Lokata dla dzieci

Wydaje się, że bardzo dobrym pomysłem na zainwestowanie pieniędzy z rządowego programu 500 + są lokaty. Oczywiście, ta forma ma swoje zalety oraz wady – pisaliśmy o tym w artykule „Plusy i minusy inwestowania w lokaty„. Trzeba podkreślić, że na pewno lokaty nie są idealne, a ich oprocentowanie pozostawia dużo do życzenia. Niemniej jednak jest to spokojny i bezpieczny sposób na ulokowanie gotówki. Nawet gdyby dany bank miał poważne tarapaty finansowe, to i tak zawsze można liczyć na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłaci zdeponowane pieniądze oraz należne odsetki. Jest to zatem znakomity sposób, aby zapewnić własnym pociechom dobry start w dorosłość. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład przez rok uzbierać kilka tysięcy zł i wpłacić taką gotówkę na długoterminową lokatę. Oczywiście, te pieniądze nie powinny już być ruszane, a lokata musi być co jakiś czas odnawiana. Dużo ludzi decyduje się na przykład na taki wariant, w którym przedłużają ważność lokaty do momentu, aż dziecko osiągnie pełnoletniość. Dzięki temu pociecha już na samym starcie do dorosłego życia będzie miała całkiem pokaźną sumę gotówki.

Dlaczego warto wydać pieniądze z 500+ na dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Zastanawiacie się jak zagospodarować pieniędzmi z programu 500+? Nie brakuje osób, które wydają je na dodatkowe zajęcia szkolne dla swoich pociech. To także bardzo dobre rozwiązanie. Spora liczba rodziców przeznacza gotówkę z rządowego programu na przykład na dodatkowe lekcje z języków obcych. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach są one bardzo ważne. Tak naprawdę angielski to już konieczność. Poza tym warto uczyć się też innych języków, aby mieć duże pole do popisu na rynku pracy w przyszłości. Bez wątpienia znajomości lingwistyczne pomagają też podróżować po całym świecie zupełnie bez żadnych ograniczeń. Oczywiście, pieniądze z programu 500+ mogą być wydawane na inne zajęcia – na przykład na sportowe. Wszystko dlatego, że statystyki jasno pokazują, że coraz więcej młodych ludzi ma problemy zdrowotne. Bez wątpienia odpowiednia dawka aktywności fizycznej eliminuje te kłopoty i korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Spełnianie marzeń – ale rozsądne!

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Ta kwestia dotyczy także dzieci. Często ich fantazje są abstrakcyjne, ale nie brakuje marzeń, które naprawdę mogą być spełnione. Zadaniem rodziców jest poznanie swoich pociech na tyle, aby wiedzieć o czym one na co dzień marzą. Chyba każdy zgodzi się, że gotówka pomaga w spełnianiu tych celów. Pieniądze z programu 500+ mogą być zatem przeznaczone także na to zadanie. Pamiętajcie jednak, aby wszystko robić z głową. Przede wszystkim traktujcie gotówkę jako szansę na zapewnienie swoim dzieciom lepszego startu w dorosłe życie. Oczywiście, można wydać trochę pieniędzy na ich marzenia, ale nie należy z tym przesadzać. Dobrze jest zatem porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić mu tę sprawę, aby pociecha także zrozumiała ten sposób postępowania.

Post Author: Redakcja

1 thoughts on “Jak mądrze gospodarować pieniędzmi z programu 500+

    ryba

    (17 października, 2017 - 7:58 am)

    Moje dzieci są zadowolone z 500+ 😉 w tym roku po raz pierwszy w życiu były na koloniach.

Dodaj komentarz