Zarabianie na Youtube - czy to możliwe?

Zarabianie na Youtube – czy to możliwe?

Zarabianie na Youtube – czy to możliwe?

Kto w naszym kraju nie zna tego serwisu? Tak, to prawda – było to pytanie, na które od razu znaliśmy odpowiedź. Wszystko dlatego, że YouTube jest bardzo znany w Polsce i z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba użytkowników tego portalu. Raczej nie należy spodziewać się, aby ten trend nagle miał ulec odwróceniu. Coraz większa liczba urządzeń elektronicznych i swobodny dostęp do Internetu sprawiają, że userów tego serwisu będzie po prostu więcej i więcej. W wielu krajach nie brakuje ludzi, którzy całkiem nieźle żyją z publikowania filmików na YouTube. W Polsce ten temat cały czas dopiero raczkuje. Czy jednak zarabianie na tym serwisie jest u nas w ogóle możliwe? A jak tak, to w jaki sposób? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

W jaki sposób zarabiać na YouTube?

Od razu trzeba zaznaczyć, że zarabianie na Youtube jest jak najbardziej możliwe. Jeśli zatem chcecie mieć więcej pieniędzy, to nie tylko warto przeczytać nasze poprzednie artykuły o lokatach czy negocjowaniu kupna nieruchomości na rynku wtórnym. Dobrze jest rozważyć także ten wariant. Wszystko dlatego, że serwis jest bardzo popularny, a ludzie z Polski – i nie tylko – chętnie go odwiedzają. Co jednak zrobić, aby zarabiać na YouTube? Niestety, nie jest to takie proste. Pierwszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniego pomysłu na własny kanał. Dobrze jest inspirować się od najlepszych. Dzięki temu łatwo zauważycie, że przekrój tematów jest ogromny. Generalnie YouTuberzy dzielą się na takich, którzy mają bardzo merytoryczny content (i nieco mniej – o tych za chwilę). Oglądanie ich filmików sprawia, że można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które przydają się potem w życiu prywatnym czy zawodowym. Są także YouTuberzy, którzy chcą przyciągnąć mniej wymagających w tym zakresie użytkowników. Swego czasu bardzo popularny był kanał „Kopsnij Drina”. Jego głównym bohaterem był Wiesław Wszywka, który delektował się rozmaitymi trunki z procentami okraszając to wszystko niebanalnymi wypowiedziami. Nie brakuje też osób, które robią streamy ze spożywania alkoholu czy domowych kłótni (jak choćby DanielMagical) i… nie narzekają na brak pieniędzy. Oczywiście, nie zachęcamy Was do tworzenia takiego contentu. Chcemy tylko pokazać, że zarabianie na Youtube jest możliwe, a pieniądze można zdobywać na rozmaite sposoby.

Bez wątpienia istotne jest to, aby wypromować swoją markę. Jeśli zdecydujecie się na działalność w tym serwisie, to musicie wiedzieć, że konkurencja jest bardzo duża. Spore zarobki osiągają tylko najlepsi z najlepszych. To oznacza, że trzeba czymś wyróżnić się i „przebić” przez konkurencję, aby dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Istotne jest to, aby być regularnym w dodawaniu nowych filmików. Użytkownicy bardziej cenią kanały, które są systematyczne w swoich poczynaniach. Błędem jest dodawanie filmików na przykład raz na 2 tygodnie czy raz na miesiąc. Trzeba to robić zdecydowanie częściej. Bardzo ważne jest też to, aby postarać się ocenić, czego oczekuje dana grupa odbiorców. YouTuber, który prowadzi kanał finansowy i przekazuje informacje na temat oszczędzania pieniędzy musi liczyć się z tym, że użytkownicy czekają na wiadomości, które pozwolą im po prostu mieć więcej gotówki. Właściciel kanału z contentem rozrywkowym musi zaś dostarczać takie treści, które przypadną do gustu jego internetowym klientom – w innym wypadku takie osoby pójdą do konkurencji, której aktualnie, tak jak już wiecie, nie brakuje.

Jak zarabiać na YouTube – dbaj o swoich użytkowników

Zdajecie sobie sprawę, że konkurencja nie śpi. Należy zatem nie tylko systematycznie dodawać nowe, ciekawe filmiki z danej dziedziny. Właściciele kanałów – obojętne od branży, w której działają – muszą dbać o najmniejsze nawet detale. Istotne jest też to, aby zwracać uwagę na wskazówki userów, które czasami mogą być rzecz jasna bardzo krytyczne. Nie możecie jednak obrażać się na takie opinie. Oczywiście, wszystkich nie zadowolicie, ale absolutnie nie możecie bagatelizować recenzji userów. Musicie wiedzieć, że Wasze starania zostaną docenione, a zarabianie na YouTube będzie jak najbardziej możliwe.

Nasze poprzednie wpisy „Czy warto grać na giełdzie?” oraz „Dlaczego warto brać kredyty w naszej walucie?”.

Post Author: Redakcja

1 thoughts on “Zarabianie na Youtube – czy to możliwe?

    Black

    (5 października, 2017 - 3:00 pm)

    Z działaniem na YouTube jest jak z każdą inną pracą, trzeba długo i mozolnie dążyć do tego, aby wypracować sobie odpowiednią pozycję. Kluczowym jest znalezienie sobie odpowiedniej tematyki, która przyciągnie uwagę widzów, a wbrew pozorom nie jest to takie proste. Cały serwis jest już praktycznie przepełniony wszelkimi dostępnymi dziedzinami.
    Wydawać by się mogło, że największe wzięcie mają kanały, których autorzy starają się jak najbardziej błaznować (delikatnie mówiąc) na ekranie. Takie kanały szczególnie dużym poparciem cieszą się wśród osób młodych, nastolatków. Ale czy to może być kluczem do sukcesu? Trendy się zmieniają, pomysły Youtuberów również, prześcigają się ze sobą z coraz to nowszymi nagraniami i wejście w to środowisko może okazać się naprawdę trudne, chociaż nie niemożliwe.
    Dużo też zależy od tego, czy nastawiamy się, że będziemy na tym czerpać tyle kasy, że spokojnie zastąpi nam to wypłatę, czy jedynie chcemy mieć z tego jakiś grosz dodatkowy. W pierwszym przypadku możemy szybko popaść we frustrację, gdyż od czasu, gdy powstanie nasz kanał, do tego kiedy będziemy mogli z niego wypłacić pierwsze pieniądze mogą minąć długie miesiące. Taktyka małych kroków w tym przypadku może się sprawdzić, o ile starczy weny i wytrwałości, by stale pracować nad oglądalnością.

Dodaj komentarz