Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra

Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra?

Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra?

Już tylko kilka dni pozostało do Sylwestra. W tym roku to Wy organizujecie domówkę dla rodziny oraz znajomych? Z tego tytułu macie twardy orzech do zgryzienia, ponieważ zdajecie sobie sprawę, że czekają Was spore wydatki? Nie chcecie jednak zawieść oczekiwań, gdyż zdajecie sobie sprawę, że taki wieczór zdarza się tylko raz w ciągu całego roku kalendarzowego? Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra? Kilka wskazówek, dotyczących tego tematu, znajdziecie w poniższym artykule „Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra?”.

Bez dokładnej listy gości się nie obejdzie!

Przede wszystkim trzeba spisać dokładną listę gości, którzy pojawią się ostatniego dnia grudnia na Waszej imprezie. Jest to naprawdę bardzo ważne. Chyba bowiem każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że od tego w dużej mierze zależy koszt przygotowania. Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić tanim kosztem Sylwestra, to nie wolno bagatelizować tej kwestii. Niektórzy tak właśnie postępują. Przygotowują mnóstwo jedzenia, kupują bardzo dużo alkoholu itp. Koniec końców zazwyczaj okazuje się tak, że dużo tych elementów – szczególnie chodzi o jedzenie – nadaje się po prostu do wyrzucenia… Organizatorzy nie są z tego faktu zadowoleni, ponieważ właśnie w tym momencie zdają sobie sprawę, że mogli tego uniknąć. Nic bowiem nie stało na przeszkodzie, aby kupić mniej artykułów i tym samym mniej wydać. Warto zatem dokładnie oszacować, ile gości przyjdzie. Na kilka dni przed imprezą dobrze jest zadzwonić do każdego, aby potwierdził wizytę. Oczywiście, każdemu może wypaść coś w ostatnim momencie. Jeśli jednak podejdziecie do tej kwestii w ten sposób, to przygotujecie odpowiednią ilość jedzenia i kupicie tyle alkoholu, który wystarczy na całego Sylwestra dla wszystkich gości.

Samodzielne przygotowania są mniej kosztowne

Zastanawiacie się nad kupnem gotowych potraw czy sałatek? Nie jest to dobre podejście do tematu. Dlaczego? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że firmy, które produkują takie rarytasy też chcą na tym zarobić. Jeśli chcecie urządzić tanim kosztem Sylwestra, to najlepiej przygotować wszystko po prostu samodzielnie. Są ludzie, którzy organizując imprezy korzystając z pomocy firm sprzątających. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie mają czasu na porządki na przykład z powodu dużej ilości codziennych obowiązków. Dobrze jest jednak wygospodarować chociaż te kilka godzin, aby się ze wszystkim samodzielnie uporać. Dzięki temu trochę pieniędzy zostanie w Waszych portfelach. Bez wątpienia można oszczędzić również na samodzielnym przygotowaniu dań. Istotne jest to, aby spisać listę produktów, które będą niezbędne do zrobienia potraw. Potem można oczywiście porównać oferty sklepów i wybrać rzeczy, które będą charakteryzowały się jednocześnie jakością i tanimi cenami.

Szukaj promocji w sklepach

Trzeba podkreślić, że aktualnie Klienci mają bardzo duże pole do popisu, ponieważ mogą zdecydować się na oferty sklepów stacjonarnych oraz online. Jest to bardzo korzystne. Należy zaznaczyć, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać oferty pod kątem finansowym. Bardzo dobrym pomysłem jest także szukanie promocji. Nie brakuje sklepów, które chcą w ten sposób przyciągnąć Klientów do siebie. Dzięki temu można o wiele taniej kupić produkty do przygotowania przekąsek na Sylwestra. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że w tym ostatnim dniu grudnia spożywa się bardzo dużo alkoholu. Warto zatem poświęcić chwilę czasu, aby wybrać takie sklepy – online albo stacjonarne – które oferują najlepsze ceny. Jeśli chcecie kupić dużo napojów wyskokowych, to warto spytać się właścicieli czy nie są możliwe jakieś zniżki przy większych zakupach itp. Nic na tym nie stracicie a być może zyskacie, ponieważ właściciel będzie chciał sprzedać jak najwięcej towaru.

Oszczędź na dekoracjach

Dużo ludzi wydaje sporo pieniędzy na dekoracje. Czy jednak jest to element niezbędny do dobrej zabawy? Właśnie, są to jedynie aspekty dodatkowe. Jeśli zatem chcecie urządzić tanim kosztem Sylwestra, to warto zrezygnować z rzeczy, które nie są konieczne. Tak naprawdę wystarczy tylko dokładnie posprzątać, zadbać o dania, napoje, muzykę itp. żeby Sylwester odbywał się w dobrej atmosferze. Sprawdź też ten artykuł i ten.

Post Author: Redakcja

2 thoughts on “Jak urządzić tanim kosztem Sylwestra?

  Karo

  (8 stycznia, 2018 - 3:31 pm)

  W tym roku sylwester wypadł właśnie u mnie.
  Większość jedzenia zostało jeszcze z świat :d
  Dokupiłam trochę chipsów paluszkow i napoji
  Wszyscy wpadli z alko
  I impreza praktycznie za darmo 🙂

  polinkaghx

  (9 stycznia, 2018 - 6:40 am)

  Dlaczego ja nie widziałam tego przed sylwkiem ;d

Dodaj komentarz