Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu

Jak zarabiać nie wychodząc z domu

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że niektóre osoby potrafią zarobić naprawdę spore pieniądze na pisaniu bloga? Uchylimy nieco rąbka tajemnicy i ty również będziesz mógł zając się takim sposobem zarabiania. Od ciebie zależy, czy chcesz żeby blog był dodatkowym źródłem dochodu czy może całkowicie poświęcisz się takiemu sposobowi zarabiania pieniędzy.

Zarabianie na blogu

Najważniejszą sprawą, która pozwoli nam na zarabianie jest oczywiście założenie takiego bloga. Sam decydujesz o czym chcesz pisać i jakie informacje chcesz przekazać czytelnikom. Aby założyć bloga musisz najpierw wybrać platformę blogową, następnie serwer i domenę. Później należy zainstalować WordPressa i na nim utworzyć nową stronę. Aby zwiększyć efektywność swojego bloga warto jest pomyśleć o zainstalowaniu przydatnych wtyczek do WordPressa, np. AKSIMET, która służy do blokowania spamu, a twój blok dzięki niej będzie bezpieczny od niepożądanych komentarzy. Bardzo przydatna jest również wtyczka WP SUPER CACHE, która zwiększa szybkość ładowania twojej witryny. Teraz pozostaje tylko zarabianie pieniędzy.

Jak to się odbywa

Najpierw sprawdzasz czy utworzona strona działa tak, jak powinna oraz oczywiście umieszczasz swoją treść. Jeżeli wszystkie planowane funkcjonalności działają, a niezbędna treść jest zamieszczona pozostaje nam reklamowanie strony. Na początek możesz rozesłać link do swojego bloga wszystkim znajomym – to również jest jakaś forma reklamy – jednak to nie wszystko. Jeżeli chcesz zdobyć nowych, zupełnie nieznanych czytelników to warto zainwestować w pozycjonowanie strony w wyszukiwarce. Niestety może to się wiązać z kosztami, ponieważ nie jest to zbyt łatwe. Lepiej jest zlecić takie czynności zewnętrznej firmie. Jeżeli twój blog jest już gotowy zarejestruj się w programach partnerskich, które są jednym ze sposobów na zarabianie na blogu. Możesz też dodać reklamy GoogleAdsense do swojego bloga. Każdy czytelnik natrafiając na reklamę i klikając w nią sprawia, że zarabiasz pieniądze.

Dodatkowy zarobek

Jeśli masz jakąś pasję, warto połączyć ją z pisaniem bloga. Pisząc o czymś, co uwielbiasz ręce same wystukują bardzo treściwy i pełen zaangażowania tekst. To na pewno przyciągnie na twojego bloga wielu czytelników i zwiększy zyski. Dzięki pisaniu bloga stajesz się bardziej rozpoznawalny, a tym samym możesz promować różne produkty i zarabiać na Programach Partnerskich. Każdy nowo pozyskany czytelnik może zwiększyć twoją szansę na sukces. Pisz prosto z serca i dla ludzi, a na pewno w końcu uzyskasz miarodajne efekty, z których będziesz dumny!

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz