Jaka jest najlepsza giełda bitcoin

Jaka jest najlepsza giełda bitcoin?

Najpopularniejsze giełdy kryptowalut – zestawienie.

Chcecie kupić bitcoiny i tym samym zacząć inwestować w kryptowaluty? Wiecie, że jednym ze sposobów zrealizowania transakcji jest skorzystanie z dostępnych giełd? Tutaj jednak pojawia się kłopot, ponieważ nie macie pojęcia, jaki konkretnie serwis wybrać? W związku z tym wydaje nam się, że warto przeczytać nasz dzisiejszy artykuł. Wzięliśmy pod lupę bowiem najważniejsze parametry tych portali oraz przedstawiliśmy konkretne giełdy, które obecnie są często wybierane.

Co wziąć pod uwagę wybierając giełdę dla siebie?

Pytanie „jaka jest najlepsza giełda bitcoin?” pada statystycznie coraz częściej. Bierze się to oczywiście z popularności tych kryptowalut, które już odmieniły życie wielu ludzi – i to oczywiście na lepsze. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając portale, gdzie można handlować bitcoinami? Przede wszystkim istotne są prowizje. Ciekawostką jest fakt, że na rynku znajdują się lokalizacje, które gwarantują naprawdę bardzo dobre parametry w tym zakresie. Pamiętajcie, aby porównać wymagane prowizje od transferów, ale także od wpłat i wypłat. Wszystko po to, aby zagwarantować sobie najbardziej ekonomiczne inwestycje, które nie będą niepotrzebnie obarczone zbyt dużymi wydatkami.

Warto wziąć pod uwagę także uniwersalność tego typu platform. Co to oznacza? W końcu „nie samymi bitcoinami człowiek żyje”. Obecnie popularne są także inne kryptowaluty, jak na przykład ethereum (ETH) itd. Może kiedyś okazać się tak, że będziecie chcieli handlować nie tylko bitcoinami. W związku z tym warto od razu zarejestrować się tam, gdzie możliwości jest pod tym względem najwięcej.

Istotne jest też to, aby zwrócić uwagę na dostępne waluty. Są bowiem osoby, które chcą realizować transakcje nie tylko w polskich złotówkach. Dostępne giełdy na rynku różnią się również minimalną kwotą wypłaty (na przykład obecnie w przypadku bitbay to 0.0001 BTC). Dokonując wyboru trzeba skupić się też na takich aspektach, jak dostępność dźwigni, skala możliwych metod – dotyczących wpłat oraz wypłat, czy czas trwania procesu weryfikacji (szczególnie jest to ważne dla ludzi, którym zależy na szybkim realizowaniu transakcji).

Jakie giełdy są obecnie popularne?

Jaka jest najlepsza giełda bitcoin? Aktualnie dużą popularnością cieszą się takie miejsca internetowe jak :

1. https://www.bitmarket.pl/

Jedna z największych polskich giełd kryptowalut.
Charakteryzuje się dość wysokimi prowizjami przy wypłatach w porównaniu do innych giełd. Można również się spotkać z wieloma głosami użytkowników, że support wymaga poprawy. Z drugiej strony jednak, jest ogromna rzesza użytkowników, którzy mają dobre wspomnienia związane z kontaktem z supportem. Zdania są podzielone, jednakże dla nowych klientów czeka nie miła niespodzianka, ponieważ czas weryfikacji konta może trwać tygodniami.

Ze względu na rosnącą popularność kryptowalut, to nie tylko bitmarket ma problemy z bieżącą obsługą wszystkich zgłoszeń i weryfikacją użytkowników.

Portal cashfever.pl/
sporządził ranking wybranych giełd biorąc pod uwagę:
– szybkość wpłat i wypłat
– łatwość w obsłudze
– limity wpłat i wypłat
– support.

Ocena wg cashfever to 7.9

2. https://bitbay.net/pl

Najpopularniejsza giełda w Polsce, użytkownicy bardzo sobie cenią szybkie wpłaty i wypłaty, możliwość inwestycji w 7 znanych kryptowalut są to ( Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Lisk, Litecoin, Dash, GAME ).
Obsługa zbiera wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów.
Ranking coinmarketcap.com/ wskazuję giełdę jako Numer 1 w Polsce.
Na rynku od 2014 roku. Z pewnością jest to dobry wybór dla początkujących inwestorów, którzy cenią sobie przejrzystość panelu, dobry kontakt z supportem, szybkie wpłaty i wypłaty.

Ocena wg cashfever to 9.3


3. https://bitmaszyna.pl

W internecie można znaleźć sporo opinii o tej polskiej giełdzie i trzeba przyznać jedno, pod ich adresem padają same pozytywy. Wyróżniają się bardzo dobrym supportem, prostotą swojej platformy.

Na rynku od 2014 roku


4. https://poloniex.com/

Jedna z najszybciej rozwijających się giełd, znana w Europie oraz USA. Giełda stała się tak popularna, że nie nadążała z aktywacją kont dla nowych użytkowników, przez co spore ich grono przeszło na giełdy konkurencyjne.
Jeżeli chodzi o kontakt supportem,to ta giełda z całą pewnością musi poprawić ten aspekt.

Jednakże jest to giełda wyróżniająca się intuicyjnością platformy, estetycznym wyglądem. Nie ma większych problemów z wpłatami i wypłatami waluty na konto.

Ocena wg cashfever to 7.9


5. https://www.bitfinex.com/

Na tej giełdzie można spotkać niecałe 200 kryptowalut w które możecie zainwestować. Z pewnością jest to jedna z największych platform, które wybiły się na mało popularnych kryptowalutach, które postanowili wprowadzić na swoją platformę.
Jednak ostatnio giełda traci wielu użytkowników, ponieważ obsługa pozostawia wiele do życzenia a zamykanie kont bez podawania powodów to nie jednorazowy eksces.

Ocena wg cashfever to 8.4

Zalecamy ostrożność przy tej giełdzie.

Wszystkie wyżej wymienione opcje działają w pełni legalnie i umożliwiają realizowanie handlu kryptowalutami w zgodzie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto porównać dostępne na rynku warianty (nie tylko te wymienione przez nas), aby znaleźć miejsce, które będzie jak najbardziej korzystne pod względem opisywanych we wcześniejszych akapitach parametrów.

Pozostałe giełdy kryptowalut w tym altcoins godne uwagi:

https://abucoins.com/
https://www.coinbase.com/
https://launchpad.binance.com
https://bittrex.com/
https://www.cryptopia.co.nz
https://yobit.io/en/
https://localbitcoins.com/
https://www.kucoin.com
https://bitcan.pl/
https://www.coinroom.com/
https://bitpay.com/
https://exmo.com/

Najlepsza giełda – podsumowanie.

Mamy nadzieję, że chociaż po części odpowiedzieliśmy Wam na pytanie „jaka jest najlepsza giełda bitcoin?”.
Artykuł ten jest skierowany przede wszystkim do osób początkujących, zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami. Dla wytrawnych inwestorów wszystkie te giełdy z pewnością są znane. Zapraszamy do podzielenia się w komentarzach swoimi doświadczeniami z wyżej wymienionymi giełdami kryptowalut.

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz