bitcoin gdzie kupić

Bitcoin – gdzie kupić?

Gdzie dokonać zakupu pierwszego bitcoina?

Zastanawiacie się, gdzie kupić bitcoiny? Wiecie bowiem, że jest to coraz popularniejszy sposób na inwestowanie własnych oszczędności? W takim razie zostańcie z nami i przeczytajcie poniższe akapity, które pomogą Wam przejść przez cały ten proces i przybliżą Was do wielkiej gotówki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Punkty stacjonarne lub online

Obecnie możliwości jest bardzo dużo. W związku z tym osoby, które zastanawiają się, gdzie kupić bitcoin mają spore pole do wyboru. Trzeba podkreślić, że najbardziej popularnymi wariantami jest nabywanie tych kryptowalut drogą internetową. Nie brakuje bowiem serwisów, gdzie można dokonać rejestracji i zakupu bitcoinów. Warto wiedzieć, że obecnie bardzo często wybieranymi giełdami są na przykład BitBay czy BitMarket. Ciekawostką jest fakt, że aktualnie jest też wiele punktów stacjonarnych. Są bowiem kantory, gdzie bitcoiny można kupić za gotówkę. W związku z tym każdy znajdzie opcję, która powinna przypaść mu do gustu. Zarówno wielbiciele świata online, jak i standardowego realizowania operacji finansowych.

Czym kierować się wybierając miejsce zakupu?

Co wziąć pod uwagę wybierając punkty stacjonarne lub online? Zastanawiacie się, gdzie kupić bitcoin, aby było to najbardziej ekonomiczne? Trzeba podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać wszystkie dostępne oferty. Wszystko po to, aby wybrać takie lokalizacje, które zagwarantują relatywnie niskie prowizje. Nie brakuje też osób, które biorą pod uwagę aspekt anonimowości. Jeśli nie chcecie, aby zbyt dużo osób wiedziało o Waszych wysokich oszczędnościach, to warto zdecydować się na dokonanie transakcji w specjalnie przeznaczonych do tego kantorach czy bankomatach. Druga strona medalu jest jednak taka, że wspomniane wyżej bankomaty zazwyczaj charakteryzują się też wysokimi prowizjami.

Czy zakup bitcoinów jest legalny?

Wiecie już, gdzie można kupić bitcoin. Teraz jednak zastanawiacie się czy taka transakcja nie ściągnie na Was problemów z polskim prawem? Pewnie dla wielu może być to zaskoczeniem, ale na szczęście handel bitcoinami jest w naszym kraju legalny. Zresztą samo to, że takie transakcje umożliwiają kantory, dużo o tym fakcie mówi. Bardzo istotne jest jednak to, żeby ewentualne zyski były odpowiednio opodatkowane. Powściągliwość w tym aspekcie może bowiem skończyć się opłakanymi skutkami, a Urząd Skarbowy na pewno nie omieszka „zaprosić” Was w celu złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jeśli jednak chodzi o sam zakup, to możecie to zrobić bez żadnych obaw.

Giełdy bitcoin – online

Jeżeli chcesz dokonać swojego pierwszego zakupu na jednej z platform online to zapraszamy do naszego poprzedniego artykuły, gdzie przedstawiamy listę giełd, na których dokonasz swojej pierwszej transakcji.
https://oszczedzpieniadze.pl/blog/najlepsza-gielda-bitcoin/

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz