Biurowy zakątek

Biurowy zakątek

Coraz częściej pracujemy w domu, jednak ciągle za rzadko mamy możliwość robić to w wydzielonym pokoju, w gabinecie. Zwykle biurko ustawiamy w pokoju dziennym lub w sypialni. A jeśli tak, to musimy się postarać, by miejsce do pracy było nie tylko wygodne, lecz także nie stanowiło estetycznego zgrzytu w pokoju.

Na szczęście brzydkie i smętne meble biurowe to już przeszłość. Bez trudu urządzimy w domu biurowy zakątek, który nie zepsuje wyglądu pokoju. Zwłaszcza, że wyposażeni w przenośne komputery i internet potrzebujemy coraz mniej miejsca do pracy. Gabinet z solidną konsolą i regałem pełnych skoroszytów z powodzeniem może dziś zastąpić niewielkie, zgrabne biurko.

Współczesne biurka już nie przypominają solidnych, zwalistych, gabinetowych sprzętów z móstwem szuflad. Są lekkie, o prostych kształtach, wykonane nie tylko z drewna, ale także sklejki, płyty MDF, chromowanego metalu czy szkła. Często mają białe błyszczące blaty i ciekawy design, idealnie wpisujący się w styl i klimat jasnych, nowoczesnych wnętrz.

Nasze minibiuro

Jeśli do urządzonej na biało sypialni wstawimy lekkie, białe biurko https://www.meble.pl/meble/biurka,kolor-bialy/ i obrotowy fotel w tym samym kolorze, to tak urządzony biurowy kącik na pewno nie zdominuje wnętrza. A gdy na ścianie zawiesimy lustro, mebel może służyć także jako toaletka.
W salonie stylowe biurko z fotelem można ustawić za przedzielającą pokój półścianką z płyty gipsowo-kartonowej pokrytej kolorową tapetą. Z kolei w domach czy mieszkaniach dwupoziomowych dobrym miejscem na minibiuro będzie przestrzeń pod schodami, która często pozostaje niewykorzystana.

Nie tylko wygląd ale i funkcjonalność

Kwestie estetyczne są ważne przy wyborze biurka, jednak nie powinniśmy zapominać także o wygodzie i funkcjonalności. Mebel powinien mieć właściwą wysokość, tak by można było swobodnie poruszać nogami pod blatem, a ręce nie męczyły się przy sięganiu do klawiatury komputera. Jeśli kupujemy biurko dla dziecka, to najlepiej wybrać takie z regulowaną wysokością, co pozwoli w miarę upływu czasu dostosowywać mebel do potrzeb użytkownika.

Nasze biurko powinno być na tyle duże, żeby zmieściło się na nim coś więcej niż laptop i lampa. Najbardziej praktyczny jest mebel w kształcie litery „L”, pozwalający wyodrębnić strefę, na której będzie stał komputer i strefę do pracy papierkowej. Jeśli często musimy mieć pod ręką notatki, książki czy dokumenty, warto wybrać biurko z szufladami i nadstawką. Wszelkie najczęściej używane papiery najlepiej przechowywać tak, by łatwo móc po nie sięgnąć z krzesła za biurkiem. A potem równie łatwo odłożyć na miejsce. Warto dbać o prządek „biurowego zakątka”, by dom, który powinien być miejscem relaksu i wytchnienia od pracy, nadal takim pozostał.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz