Czy wirtualne biuro to tylko adres?

Kiedy decydujemy się na otwarcie firmy musimy podać miejsce, w którym będzie prowadzona działalność. Tak mówią przepisy prawa i bez względu na to, czy biuro jest nam potrzebne do wykonywania obowiązków służbowych, musimy podać jego dane. Nie musimy jednak wynajmować pomieszczenia stacjonarnego ani wydzielać go we własnym mieszkaniu. Możemy zgłosić w dokumentach adres biura wirtualnego.

 

Czym jest biuro wirtualne?

Tak zwane e-biuro na pewno nie jest tylko i wyłącznie adresem. To realnie istniejąca firma, która może nam naprawdę sporo zaoferować. Prestiżowe miejsce zarejestrowania działalności bez wątpienia wpływa na pozytywne postrzeganie przedsiębiorstwa przez klientów czy kontrahentów i już sam ten fakt czasem wystarczy, aby skusić się na wirtualne biuro. Wrocław jest tu świetnym przykładem. Siedziba w samym centrum dużego miasta może być mocnym atutem przy budowaniu marki.

Rozwój nowoczesnych technologii, a co za tym idzie zmiana warunków pracy i sposobów komunikacji sprawia, że działalność biznesowa często nie wymaga stałej obecności ludzi w biurach stacjonarnych – ważniejsza jest mobilność. W sukurs nowoczesnym firmom przychodzą nie tylko wirtualne biura we Wrocławiu, ale we wszystkich miastach w Polsce, oferując outsourcing kompleksowej obsługi biurowej. Przedsiębiorstwo wymaga przecież nie tylko dobrego adresu, ale przede wszystkim profesjonalnej oprawy.

 

Wirtualne biuro we Wrocławiu – dlaczego nie?

Do korzystania z e-biura i jego usług zachęca naprawdę sporo powodów. Jeden z ważniejszych to pozbycie się problemów związanych z prowadzeniem biura stacjonarnego, co umożliwia przedsiębiorcy skupienie się na rozwoju i ekspansji firmy. A gama usług proponowanych przez biura wirtualne jest bardzo szeroka:

·         usługi asystenckie

·         obsługa korespondencji

·         dedykowany numer stacjonarny

·         concierge dla biznesu

·         outsorcing biznesowy

·         obsługa księgowa

Dzięki temu użytkownik nie ma potrzeby w ogóle pojawiać się w placówce. Oznacza to, że może korzystać z oferty dowolnie wybranego usługodawcy w całym kraju. Nie jest przywiązany do żadnego miejsca. Swobodnie podróżuje i realizuje projekty wszędzie tam, gdzie są jego interesanci. Jeżeli potrzebuje się z nimi spotkać – ma dostęp do nowoczesnych biur i sal konferencyjnych, których wynajem zorganizuje mu również wirtualne biuro. Wrocław to doskonałe miejsce dla biznesu, tak jak wiele innych miast. Najważniejsze jest znalezienie idealnego e-biura dopasowanego do naszych potrzeb.

 

Komu to się opłaca?

Wirtualne biuro to sporo wymiernych korzyści. Koszty korzystania z outsourcingu są relatywnie nieduże i możemy je optymalizować, wybierając tylko te usługi, które są nam w danej chwili niezbędne i na które nas stać. A oszczędności z tego tytułu mogą być dość spore – nie tylko na wynajmie lokalu czy rachunkach za media. Nie płacimy stałym pracownikom administracyjnym, ochronie, sprzątaczkom. Zamiast kupować meble do biura, możemy zainwestować dodatkowe finanse w naszą firmę.

Jeżeli dobrze wybierzemy, na przykład wirtualne biuro we Wrocławiu, to będziemy mogli korzystać nie tylko z profesjonalnej obsługi, ale również z fachowego doradztwa. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób wykonujących wolny zawód zdalnie, jak na przykład copywriterzy czy graficy oraz dla wielu innych wolnych zawodów typu prawnik, tłumacz, dziennikarz czy konsultant. Również sklepy internetowe, nieduże agencje marketingowe i szkoleniowe chętnie korzystają z e-biur.

Wszystkie, a zwłaszcza małe i średnie firmy, dla których minimalizacja kosztów jest ważna, docenią zalety wirtualnych biur we Wrocławiu i w całym kraju. Otrzymają nie tylko prestiżowy adres, ale możliwość skuteczniejszego rozwoju własnego biznesu.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz