inwestowanie w wino

Inwestowanie w wino

Inwestowanie w wino – czy warto?

Chyba każdy zgodzi się, że sposobów na inwestowanie własnych pieniędzy jest co najmniej kilkadziesiąt, jak nie jeszcze więcej. Początkowo zmagamy się z problemem braku środków na podjęcie inwestycji. Myślimy wtedy, że problem zdobycia pieniędzy aby zacząć inwestować jest największym na naszej drodze. Jeśli już uda nam się zdobyć pewną pulę pieniędzy np. poprzez regularne oszczędzanie na naszej drodze staje kolejny problem. Dopiero teraz przekonujemy się, że zdobycie pieniędzy żeby zacząć, wcale nie było najtrudniejsze. Najtrudniej jest bowiem podjąć decyzję w co zainwestować. Generalnie kłopot jest taki, że większość pomysłów kompletnie nie sprawdza się w praktyce. Koniec końców inwestorzy nie są zadowoleni, ponieważ stracili część lub nawet cały kapitał. Nie tylko trzeba wymyślać coś fajnego, ale także pozwalającego nam zarobić. Jest to bowiem kluczowy aspekt inwestowania. Nic więc dziwnego, że tylko kilka metod jest uważanych za takie, które mogą przynieść określone zyski. Coraz więcej osób twierdzi, że dobrym pomysłem jest na przykład inwestowanie w wino. Dlaczego? Ile trzeba mieć pieniędzy na start? Co należy wziąć pod uwagę wybierając taki sposób pomnażania kapitału? Czy inwestowanie w wino rzeczywiście się opłaca? O tym wszystkim przeczytacie w dzisiejszym wpisie „Inwestowanie w wino”.

Inwestowanie w wino – jaki trzeba mieć kapitał początkowy?

Trzeba podkreślić, że dużo ludzi zastanawia się nad tym właśnie aspektem. Inwestowanie w wino może być dochodowe, ale trzeba przeznaczyć około 20 000 zł oszczędności na ten właśnie sposób dotyczący pomnażania własnego kapitału. Dzięki temu można zakupić gatunki rozmaitych win. Istotne jest to, że należy liczyć się minimum z kilkuletnią inwestycją. Dlaczego? Nie bez przyczyny mówi się, że ktoś jest jak wino (szczególnie chodzi o kobiety) – im starszy, tym lepszy. Warto zaznaczyć, że bardzo dużą popularnością cieszą się trunki, które mają na swoim koncie minimum kilka lat. Niektórzy fani tych napojów są w stanie zapłacić naprawdę duże pieniądze za konkretne rodzaje. Nie jest zatem tak, że inwestycja może zwrócić się już po kilku tygodniach czy miesiącach. Inwestowanie w wino to bowiem projekt długoterminowy. Trzeba podkreślić, że przyjmuje się, że inwestowanie w wino powinno trwać minimum 5 lat! Pewnie niektóre osoby nie są z tego faktu do końca zadowolone. Szczególnie tyczy się to ludzi, którzy oczekują szybkich i wysokich zysków. Nie brakuje jednak osób, które myślą długofalowo. Warto zaznaczyć, że często jest to dobry sposób, aby na przykład zabezpieczyć interesy własnego dziecka. Jak to się odbywa w praktyce? Rodzice wiedzą, że inwestowanie w wino to rentowny sposób i kupują odpowiednie trunki – kiedy pociecha ma roczek czy 2 lata itp. Sprzedają zaś je kiedy ich dziecko osiągnie pełnoletniość. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że otrzymane pieniądze bardzo przydadzą się osobie, która dopiero wkracza w dorosłość.

W jakie wina warto inwestować?

Statystyki pokazują, że największą popularnością cieszą się wina typu Bordeaux. Osoby, które interesują się piłką nożną doskonale wiedzą, że jest to francuski klub, który gra w Ligue 1. To także miasto, które słynie z produkcji win. Ciekawostką jest fakt, że w Bordeaux znajduje się mnóstwo winnic, które produkują jedne z najlepszych napojów – w tej kategorii – na świecie. Istotne jest to, że takie wina są bardzo doceniane przez smakoszy i inwestorów. Nie brakuje ludzi, którzy są w stanie sięgnąć głębiej do portfela, aby kupić konkretny trunek. Przy zakupie kolejnych butelek wina powinniśmy zatem zwrócić uwagę także na jego rzadkość. Wino jest to produkt luksusowy. Zatem jeśli zdecydujemy się na inwestycję w wino poza szukaniem butelek najwyższej jakości powinniśmy skupić się także na ich rzadkości. Im lepsze, a zarazem trudniej dostępne wino tym nasz zysk ze sprzedaży będzie większy. To wszystko sprawia, że inwestowanie w wino staje się coraz ciekawszym wariantem.

O czym trzeba pamiętać inwestując w wino?

Oczywiście, nie jest tak, że inwestowanie w wino zawsze okazuje się słuszne i ekonomiczne. Po zakupie odpowiednich trunków trzeba też zadbać o to, aby były one przechowywane w optymalnych warunkach. Trzeba zadbać o właściwe pomieszczenia między innymi pod kątem temperatury (średnio powinna wynosić od 10°C do 14°C) czy wilgotności (około 70%). Trzeba więc pamiętać, że inwestowanie w wino to nie tylko zakup rozmaitych win. Inwestowanie w wino wiąże się także z koniecznością przystosowania pomieszczenia, aby móc je tam przechowywać tak aby się nie zepsuło. Na sam zakup win powinniśmy przeznaczyć minimum 20 tys. złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z przystosowaniem lokalu. Oznacza to, że koszty inwestowania w wino nie są małe.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać decydując się na inwestycję w wino, to fakt, że jest to inwestycja długoterminowa. Jeśli jesteśmy nastawieni na szybki zysk, z całą pewnością, nie jest to dobra inwestycja dla nas. Inwestowanie w wino, aby zaczęło przynosić zysk, wymaga sporo czasu. Jeśli jednak chcemy korzystnie ulokować nasze pieniądze,  naszym priorytetem nie jest szybki zarobek, a raczej długoterminowa inwestycja warto rozważyć możliwość inwestowania w wino. Jeśli damy sobie odpowiednią ilość czasu, z roku na rok nasze zasoby będą cenniejsze, a ewentualne zyski większe. Im dłużej pozwolimy danej butelce wina leżakować tym będzie ona droższa. Jeśli więc nie ogranicza nas czas, a chcemy w miarę bezpiecznie ulokować nasz kapitał, a nie gromadzić gotówkę, warto poważnie przeanalizować możliwość inwestowania w wino.

Czy inwestowanie w wino w ogóle się opłaca?

Bez wątpienia inwestowanie w wino to ciekawy i często bardzo skuteczny sposób na pomnażanie swojego kapitału. Trzeba mieć odpowiednią ilość wolnych środków oraz cierpliwość, ponieważ jest to projekt długofalowy. Badania pokazują, że coraz więcej osób jest bardzo zadowolonych z takich inwestycji. W końcu fani tych trunków za starsze, niezbyt dostępne, napoje z tej kategorii są w stanie zapłacić naprawdę bardzo dużo pieniądze. W związku z tym stopa zwrotu z inwestycji jest zazwyczaj naprawdę satysfakcjonująca dla każdego inwestora. Warto o tym pamiętać wybierając sposób na mnożenie swojego kapitału.

Ponadto, inwestowanie w wino jest jednym z bezpieczniejszych rodzajów inwestycji. Powodzenie naszych inwestycji determinowane jest przez rynek. Przez znaczne wahania na rynku nasza inwestycja może okazać sie sukcesem bądź porażką. Jest duże ryzyko niepowodzenia inwestycji. Nie jesteśmy bowiem w stanie w 100% przewidzieć wahania rynku. Inwestowanie w wino w przeciwieństwie do innych inwestycji jest dużo bardziej odporne na wahania rynku. Dzięki temu inwestowanie w wino wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem. Wartość wina jest bowiem niezależna od tego co dzieje się na rynkach.

Inwestowanie w wino jest na polskim rynku dość nową możliwością. Jeśli jesteśmy ludźmi, którzy lubią otaczać się ładnymi, markowymi i drogimi rzeczami może to okazać się dobrym rozwiązaniem dla nas. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią kolekcjonować rzeczy. Jest to także dobra alternatywa. Z jednej strony nie jest tanią inwestycją. Jednak z drugiej strony, przykładowo w porównaniu do kwot jakie musielibyśmy przeznaczyć na kolekcjonowanie markowych samochodów, nieporównywalnie mniejsza. Inwestowanie w wino może stać się naszą pasją. Kolejne butelki możemy zbierać właśnie z pasji. Dzięki temu, fakt, że aby zarobić potrzeba dużo czasu, nie będzie miał dla nas zbytnio znaczenia. Będziemy kupować kolejne butelki wina dlatego, że sprawia nam to przyjemność. Możliwość zarobku będzie po prostu efektem ubocznym.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz