laweta Słubice

Kiedy wybrać lawetę, a kiedy linkę holowniczą?

Nawet najlepszemu i najostrożniejszemu kierowcy zdarzy się prawdopodobnie w swoim życiu (i to nie raz) musieć radzić sobie z samochodem, który podczas podróży nagle stał się niezdolny do dalszej jazdy. Czy to z powodu wypadku, kolizji czy po prostu awarii – możliwości jest bardzo dużo, a w konsekwencji nie obejdzie się bez holowania naszego pojazdu do warsztatu. Laweta 24h Słubice https://www.laweta-slubice.com.pl/ to jednak usługa płatna, a holowanie na lince może być nawet darmowe, o ile mamy kogoś chętnego do pomocy za darmo (na przykład członka rodziny czy znajomego). Wobec tego kiedy zdecydować się na pierwszą z tych opcji, a kiedy na drugą?

Kiedy można holować na lince?

Błędne jest przekonanie niektórych kierowców, że jeżeli samochód jeszcze się nie rozleciał, to można go bez problemu holować na lince holowniczej i w ten sposób oszczędzić na lawecie. Istnieje wiele wymagań, które trzeba spełnić, aby móc poprawnie, legalnie i bezpiecznie w ten sposób holować. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że pojazd musi być chociaż częściowo sprawny, a konkretnie powinien mieć działające światła, a także funkcjonujący układ kierowniczy i hamulcowy. Tyczy się to także samochodu holującego. Wymagane od obu pojazdów jest także ważne ubezpieczenie OC, a ich kierowcy muszą posiadać aktualne prawo jazdy. Jeśli więc nasz samochód bardzo mocno ucierpiał w wypadku, jest duża szansa, że holowanie na lince nie będzie po prostu możliwe z przyczyn prawnych. Zasady te istnieją jednak nie po to, aby denerwować kierowców, tylko żeby zminimalizować ryzyko kolejnego wypadku.

Laweta – dobre i złe strony

laweta Słubice

Wiemy już, że jeśli pojazd nie spełnia pewnych wymagań technicznych, laweta Słubice będzie naszą jedyną opcją. Warto także pamiętać, że holowanie za pomocą linki holowniczej jest surowo zabronione na autostradzie. Jeśli to na niej zdarzy nam się wypadek czy awaria, odholować może nas tylko laweta, a do tego jest ona zobowiązana opuścić autostradę z naszym pojazdem najbliższym możliwym zjazdem. Często więc okaże się, że nasze ręce będą związane i pomoc drogowa 24h/7 Słubice będzie musiała być wezwana. Nie jest to jednak coś tak negatywnego, jak niektórym się wydaje. Laweta nie jest już obecnie usługą tak drogą jak kiedyś, więc nie musimy obawiać się bankructwa, a do tego będziemy mieli pewność, że nasz pojazd zostanie bezpiecznie, szybko i profesjonalnie przetransportowany z punktu A do punktu B.

Holowanie na lince holowniczej jest rozwiązaniem preferowanym przez większość kierowców, co nie oznacza, że jest również rozwiązaniem najlepszym. Laweta Słubice w wielu przypadkach może się okazać lepszą (lub jedyną) opcją.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz