ranking kont osobistych

Konto osobiste – jak wybrać najlepsze rozwiązanie

W dzisiejszych czasach konto osobiste w banku posiada praktycznie każdy. Nie jest to już jedynie kwestia wygodnego sposobu przechowywania swoich oszczędności, ale zwykła oczywistość. Dzięki posiadaniu rachunku w banku nasz pracodawca nie ma problemu z przekazaniem wynagrodzenia w postaci przelewu, a my nie musimy upychać banknotów w przysłowiowej skarpecie. Korzystanie z usług bankowych ułatwia również szereg codziennych czynności, takich jak opłacanie bieżących rachunków oraz robienie zakupów za pośrednictwem internetu.

Zakładanie konta osobistego – na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji związanej z założeniem konta w wybranym przez nas banku, warto porównać wszystkie oferty i zastanowić się, co będzie najlepszym wyborem. Zanim stworzymy własny ranking kont osobistych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na opłaty, jakie pobiera bank za założenie i prowadzenie rachunku. Są to przede wszystkim:

  • Opłata za prowadzenie rachunku – czyli pewna suma, którą bank ściąga z naszego konta raz w miesiącu za korzystanie z rachunku. Obecnie coraz więcej banków decyduje się na zaoferowanie darmowego konta w zamian za spełnienie przez klienta określonych warunków. Może to być na przykład wykonanie określonej ilości transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu lub wpływ na konto określonej sumy.
  • Opłata za wydanie i korzystanie z karty debetowej – są to koszty, które ponosimy, jeżeli chcemy mieć możliwość płacenia kartą lub wypłacania pieniędzy z konta przy pomocy bankomatu. Również w tym przypadku banki w ostatnim czasie chętnie wychodzą swoim klientom na przeciw i proponują darmowe rozwiązania, jeżeli klient spełni określone w umowie warunki. Może to być przykładowo dokonanie określonej ilości płatności kartą.
  • Opłata za korzystanie z bankomatów – w tym wypadku sprawa wygląda nieco inaczej. Banki mogą zdecydować się na to, by klienci nie ponosili żadnych kosztów za korzystanie ze wszystkich bankomatów niezależnie od tego, z bankomatu którego banku podejmują środki. Jest to obecnie jedna z najczęściej stosowanych usług. Zdarza się jednak nadal, że decydując się na założenie konta w danym banku, będziemy musieli liczyć się z tym, że za wybieranie pieniędzy w innych bankomatach zostanie doliczona dodatkowa opłata.

Rachunek osobisty – dodatkowe usługi

Ze względu na to, że ranking kont osobistych jest w dzisiejszych czasach bardzo wyrównany, gdyż wszyscy starają się maksymalnie obniżyć koszta prowadzenia rachunku, warto zastanowić się nad dodatkowymi usługami. Banki często proponują otwarcie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego lub zachęcają nas do wzięcia udziału w programach partnerskich, dzięki którym możemy otrzymać dodatkowe bonusy, takie jak bilety do kina, czy bony na zakupy. Warto także poza wskazówkami wskazanymi powyżej wejść na ranking kont osobistych zamieszczony na stronie NajlepszeBanki.com, który obiektywnie i rzetelnie przedstawia sytuację polskich banków. Wszystko to w oparciu o sprawdzone dane, zarówno te rynkowe jak i pozarynkowe.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz