w co inwestować w czasie covid-19

W co warto inwestować w czasie COVID-19?

Pandemia COVID-19 nie wydawałaby się dobrym momentem na inwestowanie. Jeśli jednak dysponujemy na tyle dużymi zasobami finansowymi, że mimo inwestycji na pewno będziemy w stanie się komfortowo utrzymać, warto rozważyć taką możliwość. Może się okazać, że mimo kryzysu uda nam się w ten sposób całkiem sporo zarobić. W takim razie, w co warto inwestować w czasie COVID-19?

Złoto i inne metale szlachetne

Złoto i inne metale szlachetne zawsze drożeją w czasach kryzysu, ponieważ są znacznie pewniejsze niż jakakolwiek waluta. Ich rezerwy są nieograniczone, czego nie można powiedzieć o banknotach, które w razie problemów finansowych kraju można dodrukować. Ceny kruszcu są najniższe w momencie, kiedy światowa gospodarka jest na stabilnym poziomie i wtedy właśnie najbardziej warto go kupować. Pandemia COVID-19 już spowodowała wzrost cen metali szlachetnych, ale wciąż jeszcze inwestycja w nie może być opłacalna. Możliwe bowiem, że ich cena jeszcze bardziej poszybuje.

Złoto to metal szlachetny najczęściej kojarzony z inwestycjami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w coś innego, na przykład w srebro lub platynę. Zakup metali szlachetnych może być nie tylko inwestycją, pozwalającą przy odrobinie szczęścia na spory zarobek, ale też sposobem na zabezpieczenie swoich oszczędności w niespokojnej sytuacji. Nawet bardzo bogata osoba może bowiem szybko stać się bardzo biedna, jeśli wszystkie posiadane przez nią banknoty czy cyfry na koncie nagle stracą wartość. Kruszec zaś wartości nie straci, a przynajmniej nie w równie dużym stopniu.

Zakup i sprzedaż akcji

Wydawałoby się, że kryzys związany z pandemią mocno uderzy w firmy. Faktycznie tak się stało, ale przede wszystkim mowa tu o firmach małych. Ogromne korporacje w wielu przypadkach nie tylko nie straciły, ale przeciwnie – wartość ich akcji na giełdzie poszybowała. Tak stało się między innymi z amerykańskimi gigantami Amazonem i Walmartem.

Kupno i sprzedaż akcji może być ryzykowne nawet, jeśli sytuacja na świecie czy w danym kraju jest w danym momencie stabilna, a co dopiero w czasach tak dużego kryzysu. Jeśli jednak nie jest to dla nas zniechęcające, warto pomyśleć o grze na giełdzie. Pod warunkiem, że będziemy rozsądnie inwestować i będziemy cierpliwi, a do tego natrafimy na łut szczęścia, możemy liczyć na satysfakcjonującą stopę zwrotu. Zdecydowanie nie jest to jednak coś, w co należy inwestować wszystkie swoje oszczędności. Należy zadbać o zrównoważone portfolio inwestycyjne, zawierające zarówno bardziej ryzykowne przedsięwzięcia, jak i te pewniejsze, jednak przy tym mniej zyskowne.

Obligacje skarbowe

Skoro mowa o bezpiecznych inwestycjach, to na które z nich warto się zdecydować? Dobrym rozwiązaniem mową być obligacje skarbowe. Ich oprocentowanie nigdy nie było bardzo wysokie, a w obecnej sytuacji możemy liczyć na jeszcze mniejszy zwrot z inwestycji, ale są one dobrym sposobem nie tyle na zarobek, co na zabezpieczenie swoich oszczędności i odrobienie strat związanych z inflacją.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz