Jak założyć darmową stronę internetową, której obsługa będzie banalnie prosta?

Jak założyć darmową stronę internetową, której obsługa będzie prosta?

W dobie internetu niezbędna jest dobra i skuteczna promocja. Tylko w ten sposób możesz zostać dostrzeżony wśród tak ogromnej konkurencji. Jednym z najlepszych i jednocześnie fundamentalnych sposobów jest założenie strony internetowej. Jej wygląd będzie różnił się ze względu na branżę i produkty bądź usługi, które oferujesz. Niemniej strona internetowa stanowi okno na świat. Dzięki temu ktoś może zajrzeć do ciebie i odkryć twoją działalność, która być może właśnie w tym momencie jest dla niego korzystna.

Jak założyć darmową stronę internetową, która wygląda w pełni profesjonalnie?

Otóż w internecie znajdziemy wiele pożytecznych narzędzi z których możemy korzystać nieodpłatnie. To ma szczególnie duże znacznie dla osób, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją działalność. Internet bowiem służy nie tylko promocji, ale w dużej mierze ma przyczyniać się do zwiększenia sprzedaży poprzez docieranie do ogromnego grona odbiorców. Nieodmiennie jednak najbardziej popularnymi pośrednikami w zakładaniu i prowadzeniu darmowych stron internetowych są WordPress oraz Google.

Strony WordPress umożliwiają korzystanie z wielu dodatkowych widgetów, czyli aplikacji, które możesz umieszczać na stronie. Dodatkowo do dyspozycji użytkowników jest bardzo dużo darmowych szablonów, dzięki którym witryna wygląda naprawdę profesjonalnie. Co więcej, WordPress pozwala na umieszczenia tagów (czyli słów kluczowych) w oddzielnym okienku. Oznacza to, że strona wyświetli się po wyszukaniu danych fraz, nawet jeśli nie zawarłeś ich w tekście.

Z drugiej strony mamy jednak potężnego gracza jakim jego Google. Platforma tej firmy do tworzenia darmowych stron i blogowania to Blogger. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Google dba o użytkowników tejże aplikacji, automatycznie pokazując ich strony bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania. Jedynym minusem jest jednak fakt, że WordPress udostępnia użytkownikom znacznie więcej szablonów. Ten ubytek Google wypełnia większą ilością dostępnych widgetów, czyli aplikacji, które możesz podłączyć do swojej strony.

Obydwie platformy pozwalają jednak na prowadzenie darmowych stron lub rozszerzenie planu za opłatą. Wówczas mamy do dyspozycji własną domenę, a także dodatkowe narzędzia do obserwowania ruchu na stronie oraz zarabiania. Taka opcja jest jednak najlepsza dla osób, które do strony podłączają bloga. To zaś znacznie zwiększa ilość wyświetleń i potencjalnie zainteresowanych klientów. Dzięki temu posiadacze stron, otrzymują również dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci prowizji za wyświetlanie reklam.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz